Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej,
Dlaczego w Javie jest tak ciężko znaleźć pracę mając doświadczenie? Pisze tutaj trochę w podobnej sytuacji, jak Mirek który opisywał swoje doświadczenia. W czerwcu minęło mi dwa lata doświadczenia w Javie, pracowałem przez półtora roku w monolicie oraz przez kolejne pół roku w mikroserwisach. Niestety przez pandemie zostałem zwolniony z korporacji. Od tej pory szukam pracy i w międzyczasie się dokształcam. Mam dwa lata doświadczenia plus licencjat z informatyki i ... odbijam się od firm. Sporo firm, nie wymaga już tylko biegłości w Javie, pisania testów, ale usług chmurowych, itd... ciężko mi znaleźć pracę, serio. Co mam robić? Bo już mam dość tego wszystkiego i myślę o wyjeździe za granicę.

#java #programowanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f5b8c078679b6c666e7ba8f
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
  • 13
OP: No właśnie wszystko mam okej, tylko dostałem odpowiedź od paru firm, że poszukują kogoś jednak z większym doświadczeniem, albo że wszystko okej, ale mają kandydata lepszego. Nie wiedziałem że jest taka konkurencja. Na rozwijanie się po pracy oprócz weekendów nie mam tak czasu bo opiekuje się starszą osobą.

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
@AnonimoweMirkoWyznania:

ale usług chmurowych


Podziękuj kolegom z branży, że bez pojęcia i rozeznania ładowali do aplikacji jak leci proprietary software od azura lub AWS bo przecież w ich dokumentacji jest napisane, że to działa 'out of the box' i ma 'minimal configuration' no i jest 'fast, reliable' oraz 'low cost' ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Bo przecież w dokumentacji swojego płatnego produktu, na którym zarabiasz milardy dolarów jest