Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 56
#koronawirus #covid19 #covid1984 #plandemia

Ale wlasnie mialem sytuacje.

Wchodze do zabki, robie zakupy. Pani zza lady krzyczy cos o maseczce. Mowie nie mam i dalej robie zakupy. Na co pani stwierdza, ze mnie nie obsluzy.

Ja: OK, w takim razie wzywamy Policje.

Policja przyjechala, zanotowala interwencje i jutro ide zlozyc doniesienie o popelnieniu wykroczenia z art 135 kw.

Sprzedawczyni dostanie mandat.

Teraz najlepsze. Podczas interwencji do sklepu wchodzi dwoch sebkow yez bez maseczek, pani pyta o maseczki, a typ mowi, ze ma astme, potem pyta go jakies zaswiadczenie, na co typ mowi, ze nie ma i zostaje obsluzony, bo UWAGA !!

Podal powod dlaczego nie ma maski. Ja nie podalem, wiec mnie nie obsluzyla, bo ani nie mam zaswiadczenia, ani nie podalem powodu.

Skad Ci ludzie czerpia wiedze? Jeszcze mi wlasciciel sklepu tlumaczy, ze to jego wewnetrzny regulamin i moze sobie w nim ustalac jakie chce warunki.

Beka z koronopanikarzy, ktirzy nie znaja swoich obowiazkow i nie znaja obostrzen, na ktore nalozyl na nich ustawodawca.
  • 74
@arysto2011: XD
A czytałeś art 135 kw.?
Kto, zajmując się sprzedażą towarów w przedsiębiorstwie handlu detalicznego lub w przedsiębiorstwie gastronomicznym, ukrywa przed nabywcą towar przeznaczony do sprzedaży lub umyślnie bez uzasadnionej przyczyny odmawia sprzedaży takiego towaru, podlega karze grzywny

Jeśli dbanie o bezpieczeństwo i zdrowie pracowników to nie jest uzasadniona przyczyna odmowy sprzedaży to co nim jest? Moze jeszcze sobie pieczywo bez rękawiczek jednorazowych z resztkami uryny na łapach sobie