Wpis z mikrobloga

@piotrek39: w Chorwacji nie ma przecież restrykcji. W Gruzji zimno? Nie bardziej niż w pozostałych wymiennych przez Ciebie krajach. No chyba że masz na myśli zachodnią część Gruzji. Tam jest faktycznie inny klimat.
  • Odpowiedz
@piotrek39: no i co na tej stronie MSZ dokładnie napisali?

2. Pisałem: Gruzja jest podzielona wschód/zachód. Zobacz sobie na temperatury w Batumi.
  • Odpowiedz
@DOgi: W całym kraju obowiązuje nakaz noszenia maseczek w obiektach handlowych, instytucjach medycznych, środkach transportu publicznego (w tym promach i taksówkach), instytucjach prowadzących bezpośrednią obsługę klienta (np. pocztach, bankach, kantorach, dworcach), punktach usługowych (np. fryzjer, kosmetyczka itp.) oraz obiektach gastronomicznych (dot. personelu). Wprowadzono ograniczenie godzin pracy obiektów gastronomicznych i rozrywkowych – wszystkie mają obowiązek zamknięcia najpóźniej o północy. Ponadto obiekty gastronomiczne i rozrywkowe mogą prowadzić obsługę klienta wyłącznie na wolnym powietrzu
  • Odpowiedz
@DOgi: Gruzja:

Cel turystyczny. Obywatele polscy mogą wjechać do Gruzji wyłącznie drogą lotniczą
i będą musieli się poddać obowiązkowej 8-dniowej kwarantannie na własny koszt
w miejscu wskazanym przez służby lokalne. W 8-ym dniu zostanie wykonany test PCR (na własny koszt) i jeżeli wynik będzie negatywny, to będzie można opuścić kwarantannę następnego dnia, jednakże konieczne będzie powtórzenie testu PCR 12-stego dnia (na własny koszt).
  • Odpowiedz
@piotrek39: dlatego pisałem przede wszystkim o Chorwacji. Nie ma tam żadnych specjalnych restrykcji poza noszeniem maseczek w obiektach publicznych. W Grecji tego nie ma?

O Gruzji pisałem, że nie śledzę tematu covida. Pisałeś, że chcesz żeby było tanio.
  • Odpowiedz
@piotrek39: do północy mogą być otwarte, ale i tak jest już po sezonie, więc za bardzo nie ma dla kogo ich w ogóle otwierać ;d

Myślę, że Ateny także sezon mają już za sobą.
  • Odpowiedz