Wpis z mikrobloga

#iptv #tvbox

Przeglądając ostatnio amazon natknąłem się na takie cudo.

https://www.amazon.co.uk/dp/B07WDHX4PG

SoundBar z wbudowanym Firestickiem 4k. Myslalem na poczatku ze to dodaja sticka do zestawu ale nie, to juz jest wbudowane w urządzenie.

Myślę, że to fajne rozwiązanie dla kogoś kto ma starszy telewizor lub taki w którym smart tv jest ubogi w aplikacje. Tutaj można załadować np. SIPTV. Cena też przystępna bo tylko 70 funtów. Dołaczam filmik jak to wygląda. (Docelowo soundbar bedzie w kuchni w połączeniu z monitorem)
  • 20
@johnmorra: Siema. Muszę kupić jakiegoś tvboxa rodzicom i zaciekawił mnie ten soundbar. Wszystko działa bezproblemowo - Netflix, Kodi, iptv? Jest język polski, można np. na YT dyktować tekst po polsku? Wcześniej widziałem też Nebula Soundbar, ale opinie ma bardzo słabe, dźwięk jest taki sam, albo gorszy jak w telewizorze. Do tego TCL ciężko znaleźć specyfikację, a opinii jest bardzo mało. Teraz na niemieckim Amazonie kosztuje 93 EUR.
@Frexor: amazon ma to do siebie ze bez problemowo mozna wszystko zwracac. Nie mialem stycznosci wczesniej z soundbarami to ciezko mi sie wypowiedziec na temat dzwieku, audiofilem tez nie jestem. Jest zdecydowanie lepiej jak na moim philipsie tv. Lepsze basy itd. Minus jaki zauwazylem ze soundbar potrzebuje jakies 4 sekundy zeby sie obudził przy pierwszym wlaczeniu telewizora. Czyli wlaczasz tv. wlaczaja sie jego glosniki a zaraz wyskakuje komunikat ze wlacza sie
@johnmorra: dzięki, a jak z językiem polskim i komendami po polsku? Sprzęt chcę kupić rodzicom, a oni z angielskim stoją słabo, a czasami coś wyszukują na YT używając komend głosowych
@johnmorra: ale samo menu jest po polsku? W zasadzie inną alternatywą jest kupienie Mi Boxa za ok. 200 zł i ogarnięcie jakiegoś soundbara/głośników na OLX za kolejne 200 zł. TvBoxa chcę podłączyć do projektora, dlatego muszą być jakieś dodatkowe głośniki.
@johnmorra: spoko, nie spieszy się. Na oficjalnej stronie Amazona nie mogłem znaleźć listy, ale gdzieś w google wyczytałem, że wspiera język polski, ale po gwiazdce jest napisane, że nie jest to pełne wsparcie. Zastanawiam się, czy tu chodzi o komendy głosowe, czy po prostu tłumaczenie jest ogarnięte przez jakiś translator i jest po prostu słabe.
@Frexor: nie mialem wczoraj za bardzo czasu, dzisiaj po pracy sprawdze. Tylko polskie napisy tam za bardzo nie maja gdzie występować bo wszystko jest w ikonkach. Alexa na pewno nie jest po polsku bo mam amazon echo i niestety ona nie rozpoznaje komend a w fire stcku jest to samo. Google assistant za to wspiera bez problemu polskie komendy. Jesli np. Masz telewizor z androidem wtedy juz to jest wbudowane tak