Wpis z mikrobloga

Cumple od #rower

Ostatnio wymieniałem korbę i łańcuch. Ale chyba chciałbym wymienić cały układ napędowy - jest sens?

Rower to Giant Roam 2 chyba 2016 rok.

Przerzutki które mam to Shimano Acera. Pytanie czy zmieszczę się w 500zł za zestaw cały? Tj. Przerzutki, kaseta, korba przód, łańcuch i support? Manetkę mam do przerzutek 8rzędowych.

Łańcuch przeskakuje o kilka zębów w trakcie jak depnę na pedal przy większym oporze. Podejrzewam że to kółko zębate w przerzutce się blokuje.

Sam rower odkupiłem używany za nieduże pieniądze, a wiem że był mocno jeżdżony i smarowany.

Dokupować części do aktualnego zestawu (tj. kaseta i kółka przerzutek), czy wymienić całość i mieć spokój na kolejne kilka lat?
  • 11
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pierwszyy: pytam, bo jeżeli miałbym kupic kasete i potem patrzeć na cos innego żeby wymienić to moge wymienić od razu wszystko. Po kupnie kasety będę musiał zostać przy zestawieniu ktore aktualnie mam. Technologia mogla sie w tym czasie polepszyć, patrze na zestawy 11 rzędowe na tyl które są swietne (wczoraj jeździłem na canyonie troche)
Najpierw to sobie kup przymiar do łańcucha. Ten pewnie jest rozciągnięty i dlatego przeskakuje. Jako pierwszy wymień łańcuch i przejedź parę km. Jak dalej przeskakuje to wymień kasetę i przednie koronki.
@wzr1one: W 2017 kupiłem Revel 1 https://www.giant-bicycles.com/pl/revel-29er-1-2017 i zadawałem sobie po roku to samo pytanie. W końcu postanowiłem wymienić cały napęd, łącznie z suportem, poniżej lista zmian (po lewej fabryka, po prawej po zmianie):

Kaseta:
SHIMANO HG300 11-32T, 9rz. | SHIMANO Alivio CS-HG400 12-36

Łańcuch:
KMC X9 | Deore CN-HG53

Mechanizm korbowy:
SHIMANO Acera M391 44/32/22T | Shimano Alivio FC-M4050 40/30/22 9rz 175mm

Środek suportu:
SHIMANO BB-UN100, kwadrat | SHIMANO SM-BB52,
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SkunkHunt: @Ex3_: @pierwszyy: tak dla informacji - kupilem kasete, łańcuch, korbę mialem i support caly, do tego jeszcze kolka do przerzutek.

Smiga jak nowy, zdecydowanie bylo czuć ze cos jest nie tak. Jedyny problem mam z supportem, bo jest zapieczony i go odkręcić nie mogę. Jakieś pro tipy? Wd40? Klucz mam
@wzr1one: Zapieczony suport odkręcałem pukając młotkiem w klucz - pamiętając, że od strony napędowej jest prawy gwint ;-) Protip na przyszłość: smaruj każdy gwint przy użyciu smaru miedziowego - zapobiegniesz zapiekaniu się połączeń gwintowanych i każdy następny serwis będzie już tylko przyjemnością.