Wpis z mikrobloga

To pretensjonalne gówno ignorujące tysiące lat filozofii


@akhdir: Raczej w dobitny sposób pokazujący idiotyzm biblijnej filozofii. Ale domyślam się, że jak całe życie rodzice i kolesie w sukienkach mówili Ci, że biblia to najwyższe sacrum oraz wraz z religią są źródłami uniwersalnej moralności to przedstawienie ich w sposób chłodny i racjonalny może wywołać delikatny dysonans poznawczy. Zacytuj mi choć jeden fragment w którym Dawkins się myli w swojej książce.
@castover: ooo widzę kolega ma podobne zapatrywania na Harariego. Przeczytałem jego dwie książki "Sapiens. Od zwierząt do bogów" i "Homo deus. Krótka historia jutra". Czasami nawet ciekawe spostrzeżenia, niemniej całościowa wyłania sie z tego natchniony bełkot odwołujący sie do wartości o abstrakcyjnym i subiektywnym charakterze - np. rozważania czy człowiek przed rewolucja neolityczna był bardziej szczęśliwy niż teraz. Jak to zmierzyć? Czy życie w prymitywnym pełnym przemocy społeczeństwie było lepsze od
@castover: Właśnie widziałem ostatnio nitkę na twitterze szkalującą Harariego, serio taki crap ta jego twórczość? xD Kojarzyłem go z jednego wywiadu o sprawach nadużywania covidowych obostrzeń przez zamordystów i całkiem mądrze gadał, stwierdziłem automatycznie, że może i jako literat daje rade, a tu już po raz kolejny widzę jechanie po nim xD Co takiego #!$%@? głupiego np?
@Darson666: chyba nie dla wszystkich, skoro ostatnio udało mi się to sprzedać. Na szczęście.
Dostaliśmy kiedyś w byłej pracy od szefa, zafascynowanego tą książką xD