Wpis z mikrobloga

@Sponsorowany_z_500plus gdzieś czytałem że trzeba liczyć ~1k/m2 za wykończenie. Więc 300zl za robocizne wydaje.sie tanio


Pierdoła z taką cena, bo najwyraźniej ich #!$%@? :D
W dużych miastach lubią #!$%@? ludzi co na kredyt robią :)
U mnie większość ekip od płytek 50-70zl za metr płytek bez materiału, malowanie można samemu ogarnąć bo jest proste jak dupczenie, panele z reguły można wziąć z montażem gratis (firma sprzedająca panele daje na nie VAT 23%
1k za metr


@psylo: @TheDzions: @Sponsorowany_z_500plus:

Przecież to jest w #!$%@? drogo. ludzie remontują mieszkania (40m2) za 40k, razem z meblami, płytkami i sprzętem agd. Wliczając w to robociznę. Nie lubie oglądać "inwestorów" mieszkaniowych z yt, ale im własnie takie ceny wychodziły za wszystko.
@Pilaf: 1000 zł za m2 z wyposażeniem to obecnie najgorszy standard, najgorsze materiały z marketu, zero przeróbek instalacji, pomalowane ściany takie jakie oddał deweloper i rzucone na podłogę byle panele. Chcąc wykończyć i wyposażyć mieszkanie dla siebie w rozsądnym standardzie trzeba liczyć znacznie więcej. Ja się rok temu nie zmieściłem w 3k za m2 i to bez specjalnych szaleństw, w „Polsce B”.
@Pilaf: Tak jak mówiłem, wszystko zależy od zakresu prac. Przy wariancie w miarę fajnym 300 zł to niewiele. Znajdź mi solidną ekipę, która w tych 300 zł/m zrobi podwieszone sufity, porządne gładzie na wszystkich ścianach i sufitach, położy spieki kwarcowe, cegłę i wielkoformatowe płytki, przerobi instalacje wg projektu architekta. Na to wszystko oczywiście wystawi też fakturę.