Wpis z mikrobloga

Test ASUS GeForce RTX 3080 TUF Gaming - Niereferencyjny Ampere
Wczoraj było Founders Edition, a dzisiaj pora na wersję niereferencyjną. Żaden drogi Strix czy Gaming X, tylko bardziej skromny ASUS TUF Gaming. I co tu dużo mówić - to kawał karty graficznej, który rozmiarami przyćmiewa wersję FE, jednak w tym przypadku rozmiar faktycznie ma znaczenie. Ten model może okazać się jednym z najlepszych, co dzisiaj sprawdzimy samemu. Ale bez zbędnego przynudzania, zapraszamy do czytania:

https://www.purepc.pl/test-asus-geforce-rtx-3080-tuf-gaming-niereferencyjny-ampere

Jak zwykle znajdziecie u nas zarówno wyniki wydajności w grach i programach, jak i pomiary głośności, temperatur oraz poboru mocy. Nie zabrakło też podkręcania, a dodatkowo na wykresach zagościł GeForce GTX 1080 Ti.

#purepc #komputery #technologia #nvidia #pcmasterrace
PurePC_pl - Test ASUS GeForce RTX 3080 TUF Gaming - Niereferencyjny Ampere
Wczoraj b...

źródło: comment_1600347985MN09eb6WeVzFWShIXHcjE6.jpg

Pobierz
  • 31
@PurePC_pl: Dzięki za szybki test, zaklepałem kartę w x-komie. Trochę się obawiałem, że "budżetowy" model nie będzie miał bajerów Strixa tj. wydajnego chłodzenia półpasywnego. Dobrze, że wymieniłem ostatnio obudowę na większą, bo 1070 Strix, którego aktualnie posiadam ledwo się tam mieścił ;)
@PurePC_pl: Właśnie chodzi o to że Nvidia nieźle się popisała z ich super unikalnym chłodzeniem, gdy niereferent Asusa w klasycznej konfiguracji ma temperatury niższe o 20 stopni. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@supra107: Radiator sięgający poza PCB karty + wentylator dmuchający "na przestrzał", który zaoferowała NVIDIA w FE to jak widać dobry pomysł, o ile tylko będzie sensownie wykonany jak w przypadku ASUSa.