Wpis z mikrobloga

@illa_a Rozszerzę nieco Twoje postrzeganie świata, po co nosi się maskę na brodzie: podobnie jak ze spawaczem, który ma ją na głowie cały czas w trakcie pracy, jednak gdy przystępuje do spawania to wykonuje jeden wyćwiczony ruch głowy i maska opada i chroni oczy. Czasem np. wychodzisz z jednego sklepu, by za chwilę wsiąść do komunikacji zbiorowej, a po drodze odetchnąć świeżym powietrzem, bo maska w przestrzeni otwartej, na zewnątrz - nie
@zagu: tak slyszalem od osoby ktora zdawala sie miec duza wiedze w temacie, to ze brzmi dla laika nietypowo nie oznacza ze jest bullshitem. nie znaczy tez, ze jest prawda objawiona rzecz jasna
@grey_m Owszem, to też jedna z wielu prawd. "No przecież miałem, tylko te paski/gumki coś za luźne i się zsunęła, nawet nie poczułem. Przepraszam".
To nie jest prawdziwa* pandemia, tak że tego.

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@asenjo: Co prawda z kwietnia, ale https://www.medonet.pl/koronawirus,koronawirus-jest-w-oddechu--nowe-doniesienia-naukowcow,artykul,66097805.html
Serio, na logikę - oddychasz głównie przez nos, więc normalne że powinieneś chronić się przed wciągnięciem wirusa tą drogą. Dodatkowo, jeżeli faktycznie wirus przenosi się w wydychanym powietrzu (tego typu rewelacje zmieniają się co chwilę, to fakt) to również powinniśmy chronić innych przed wydychanym przez nas powietrzem.
wiesz co niby pomagają ale to jednorazówki i z materiału w którym po paru minutach robi mi się nie dobrze z duchoty.


@BananoweDziecko: ja kupiłem takie fajne materiałowe wielorazowe, dodatkowo z troczkami wiązanymi z tyłu głowy i polecam serdecznie. Kosztowały mnie z 25zł/szt., ale są naprawdę solidne i mega wygodne. Te jednorazowe nawet z drucikiem są średnie.
@zagu: artykul nie stwierdza jednoznacznie ze tak jest i tyle, jesli rzeczywiscie okazuje sie byc w oddechu, to samo to swiadczy, ze sama koncepcja nies jest absurdalna i nie powinno sie forsowac XDDDDków, skoro swiat nauki twierdzil w ten sposob (a byc moze dalej twierdzi). Nie będę mówić o prawie nagłówków Betteridge’a. A na chłopski rozum i logikę to chłop umarł, nie sugeruję się postrzeganiem na pierwszy rzut oka będąc laikiem.
@BananoweDziecko: https://allegro.pl/oferta/maska-maseczka-streetwear-9139886000?snapshot=MjAyMC0wNC0xNlQyMDowNjoyMS40ODhaO2J1eWVyO2VmNWM0ZTI3ZTdkZDdjYzQ4MGY5YjMwNmYxN2ZkY2Y0N2ZmMTRmYTgzOTFlMzlkMmQxNWU4Yjg5OTkxMjU3ZWM%3D
od tego sprzedawcy, akurat tej nie mam ale mam podobne.
Porządne maseczki, już kilka miesięcy ze mną są, mega wygodne do noszenia nawet cały dzień.
Z tym że oni już nie sprzedają, jak by ci się jakoś udało od nich kupić to daj znać, bardzo chętnie dokupię więcej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@illa_a: wirus oczywiscie jest i to nie jest kwestia wiary. Natomiast on tak bezposrednio to zabil jakies 300 osob w Polsce a i tak niewiadomo do konca. Natomiast reszta te 2 tysiace to byli ludzie z chorobami lub z sedziwym wieku, lub jedno i drugie. Także na miejscu kolejnego rządu robiłbym komisje śledczą do zbadania nieprawidłowości, niegospodarności i sabotażu Państwa polskiego przez rząd prawa i sprawiedliwości. ¯\_(ツ)_/¯
@KrwawyPacyfista: ale mowili o tym profesorowie juz na tamtym etapie... rzad po prostu wie ze mamy gówniana sluzbe zdrowia i jedyne co chcieli to wypłaszczyc krzywą. Malo tego - tarcza antykryzysowa to jakis zart. We wloszech rocznie umiera na infekcje zwiazane z górnymi (lub dolnymi, nie pamietam) drogami oddechowymi jakies 20 tys osob. Od tak. Wiec moze warto by sie zastanowic czy to ma po prostu zwiazek z tamtejszym regionem a
Ja #!$%@?, pół roku pandemii, a ludzie dalej szczycą się tym, że są tacy fancy i tacy świadomi, że noszą maskę w poprawny sposób. Prawda jest taka, że wirus jest, ale zagrożenie wynikające z jego obecności dla 90% społeczeństwa jest bardzo małe i większość ludzi zwyczajnie ma na to #!$%@?. Ja osobiście nie jestem w stanie zrozumieć, czemu do przestrzeni publicznej wypływają dane o liczbie osób zarażonych, a nie o procencie pozytywnych