Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak to w końcu jest z tymi maseczkami?

Byłem ostatnio w popularnej sieci sklepów z wróblem i nie miałem maseczki od samego wejścia. Nikt nie protestował. Przyjeżdżam do kas z wózkiem i jakaś kierowniczka do mnie z ryjem, że nie zostanę obsłużony, bo nie mam maseczki. Mówię, że mam problemy z oddychaniem w niej i nie noszę. Babka mi jakieś rozporządzenie dała z 7 sierpnia (chyba), gdzie jest napisane, kto może nie nosić maseczki.

Czy takie coś jest zgodne z prawem? Czy iść tam jeszcze raz i zadzwonić na policję, gdy znów zostanę odmowę obsługi?

#koronawirus #prawo

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f6744bff49ad326e7b1a6c7
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: marcel_pijak
Przekaż darowiznę
  • 74
@arysto2011 Zalecenia GIS i MZ?
Poza tym, skoro możliwe jest w tym państwie tworzenie "stref wolnych od lgbt" to postuluje wytworzenie "stref wolnych od zjebów bez maseczek" w każdym sklepie spożywczym ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@DoktorPlagi: NIe musimy. Ustawa zezwala na nie noszenie maseczek osobom z zaburzeniami psychicznymi. Zadna kasjerka nie ma kompetencji i prawa sprawdzac, legitymowac ani oceniac tego typu zaburzen.

Mowisz - nie musze nosic i niech wzywa Policje. Wtedy moze dostac mandat.
@arysto2011 Z tym że ma prawo domagać się świstka potwierdzającego twoje #!$%@?, tak samo jak ma prawo domagać się dowodu osobistego przy sprzedaży alkoholu. A ty musisz jej ten świstek pokazać, albo bujać się ze swoim szuryzmem ( ͡ ͜ʖ ͡)
@DoktorPlagi: W Twoich snach. W rzeczywistosci zaproponuja zlozenie zawiadomienia o popelnieniu wykroczenia (jak sa kovidianami), albo dojeb.ja mandat ekspdientce na miejscu.

Jelsi nie bedzie mandatu dla ekspedientki, to bedzie sie ten ktos musial pofatygowac zlozyc doniesienie o popelnieniu wykroczernia. Ekspedientka dostanie 100 PLN mandatu. Mam nadzieje, ze 100 PLN razy ilosc niezadowolonych klientow da jej do myslenia.