Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak to w końcu jest z tymi maseczkami?

Byłem ostatnio w popularnej sieci sklepów z wróblem i nie miałem maseczki od samego wejścia. Nikt nie protestował. Przyjeżdżam do kas z wózkiem i jakaś kierowniczka do mnie z ryjem, że nie zostanę obsłużony, bo nie mam maseczki. Mówię, że mam problemy z oddychaniem w niej i nie noszę. Babka mi jakieś rozporządzenie dała z 7 sierpnia (chyba), gdzie jest napisane, kto może nie nosić maseczki.

Czy takie coś jest zgodne z prawem? Czy iść tam jeszcze raz i zadzwonić na policję, gdy znów zostanę odmowę obsługi?

#koronawirus #prawo

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f6744bff49ad326e7b1a6c7
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: marcel_pijak
Przekaż darowiznę
  • 74
Z tym że ma prawo domagać się świstka potwierdzającego twoje #!$%@?, tak samo jak ma prawo domagać się dowodu osobistego przy sprzedaży alkoholu. A ty musisz jej ten świstek pokazać, albo bujać się ze swoim szuryzmem ( ͡ ͜ʖ ͡)


@DoktorPlagi: Gowno ma a nie prawo. Ma prawo wziac kase i sprzedac Ci produkt domagac moze sie pensji i warunkow zgodnych BHP od swojego pracodawcy miernota.
@doomer-2020: Wiec na jakiej podstawie ekspedientka moze odmowic sprzedazy? Wlasne widzi mi sie, bo moge stracic zdrowie? A co jak jest zwolenniczka zieby i innych szurow i uwaza, ze straci zdrowie po ekspozycji na swiatlo przez 10 min?

Wtedy tez pracodawca daje jej "bezpieczne" srodowisko w piwnicy bez dostepu swiatla?

Ty jestes szurem i jeszcze masz czelnosc nazywac innych.
@arysto2011 Arysto. Ty idioto. Skoro może Cię wylegitymować z dowodu osobistego, w celu potwierdzenia czy masz 18 lat to
MOŻE ZARZĄDAĆ od ciebie udowodnienia schorzenia które uniemożliwia Ci noszenie maseczki.
A twoim kundlim obowiązkiem jest to zrobić, jeżeli nie to ma UZASADNIONĄ PRZYCZYNĘ żeby odmówić obsłużenia twojej osoby :D
@doomer-2020: Ustawa daje mi prawo nienoszenia maski z powodu zaburzen psychicznych. Nie wspomina zarazem o koniecznosci przedstawiania zaswiadczen lekarskich i innych, ktore mialyby dowodzic stanu zaburzenia.

Zatem powolujac sie na takie korzystam z prawa, jakie dal mi ustawodawca.

Ekspedientka ne jest ani lekarzem psychiatra, ani prawnikiem, zeby kwestionowac prawa nadane przez ustawodawce.

Mowiac kolokwialnie moze isc sie je..ac!
@arysto2011 Taaak taaak, WIĘCEJ ARGUMENTÓW AD PERSONAM
Prawda jest taka: dopóki nie masz znacznych wad rozwojowych, albo nir jesteś w stanie zakryć ust sam, musisz przedstawić papierek od lekarza stwierdzający PODSTAWĘ PRAWNĄ której stosujesz ignorując rozporządzenie ministra.
OP: @ChacharZWarszawy:

idź tam jeszcze raz, nagraj wideo i potem wstaw na jutuba jak gwałcą twoje prawa, bo masz problem z założeniem szmaty na mordę na 5 minut i nie jesteś przecież owcą.


Tyle lat po komunie, a polaki robaki dalej godzą się na łamanie ich praw. Nie wiem czy warto w ogóle Was opluwać, skoro władza tak elegancko to robi.

@Krupier:
A nie można po prostu powiedzieć, że
@doomer-2020: XDDDDDD

Sklep ustala swoje zasady? Czyli jak ustalili, że można bić się z innymi w sklepie to gitarka?

Tak jest skonstruowane prawo. Była głośna sprawa, że jakieś LPG chciało u gościa zrobić plakaty, a ten odmówił obsługi. Sprawa trafiła do sądu. Gości wygrał, ale tylko dlatego, że był katolikiem. A Auchanowi co przeszkadza, że ktoś maseczki nie ma?