Wpis z mikrobloga

#programowanie #programista15k

tl;dr Tipy odnośnie budowania forum internetowego hostowanego na chmurze

Hej mirki, ostatnio zastanawiam się nad zbudowaniem forum internetowego od zera. Chciałbym wykorzystać chmurę do jego stworzenia. Pracuje w web developerce, ale nigdy nie miałem styczności z takimi apkami. Szukam informacji, głównie o architekturze aplikacji, na temat tego na co uważać, czym się kierować podczas tworzenia i jakich patternów unikać. Wszelkie wskazówki i linki mile widziane. :)
  • 10
@Xeinaemm właśnie jakoś bardziej ciągnie mnie do AWS'a niż do Azure'a. Spoczko, dzięki, poszperam za lekturą. Ogólnie temat wydajw mi się mega trudny, nie dość, że serwisów jest multum, to wymagają one sporo wiedzy devowej, devopsowej, administracyjnej, na temat architektury oprogramowania i systemu. Próg wejścia wydaje się być mega wysoki. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Wykopek_wykopek: to co podlinkowałeś to na mniejszą skale możesz postawić api na ec2 + front na cloudfront (np strapi+react). Jak jesteś dobry z frontu to napiszesz go w pare dni żeby miał ręce i nogi, strapi to zwykły cms więc napisanie paru migracji i masz panel admina. Wszystko do zrobienia za darmo - strapi i react są darmowe, ec2 i tyle co cloudfront+s3 na assety zużyjesz mieści się we free tier.