Wpis z mikrobloga

#krakow #zalesie #mpk #bilety ##!$%@? #gotowka #karta

#!$%@?ą mnie te idiotyczne automaty na bilety, gdzie nie da się zapłacić drobnymi. Co za imbecyl to wymyślił? Zamiast zrobić po ludzku i logicznie, czyli automat z płatnością zarówno kartą i gotówką to nie, jedne są tylko na monety, a drugie tylko na kartę.
Ktoś kto to przegłosował widocznie jest kompletnie niemyślący. Większość nastolatków (którzy stanowią dużą grupę osób korzystających z MPK) nie ma konta w banku, do tego dochodzą starsze osoby które używają głównie gotówki i obu tym grupom utrudnili życie bez żadnego konkretnego powodu.
Największy idiotyzm jest taki, że te automaty często nie przyjmują płatności/wywalają błędy przy płatności, więc nawet jak masz kartę to nie zawsze uda Ci się kupić bilet bo badziewny automat ma kaprys i wywali błąd,a Ty się kanarom tłumacz.
Większość przystanków nie ma automatów biletowych (a takie na obrzeżach to nie mają wcale), kierowcy nie sprzedają bo wirus i dochodzi do kuriozalnej sytuacji gdzie człowiek ma pieniądze i chce kupić bilet ale nie ma gdzie tego zrobić.
Niby można wykupić kartę miejska, ale często trzeba dojechać inną linią niż tą na którą ma wykupione (choćby do znajomych) i jest problem. Cymbały które to przegłosowały chyba myślą że w Krakowie mieszkają tylko hipsterzy pracujący w korpo i płacący jakimiś ApplePay czy innymi podobnymi. Z tego co wiem to gotówka jest w Polsce prawnym środkiem płatniczym i jeśli ktoś chce w taki sposób płacić to dlaczego mu to utrudniać? Nie dość że się szykuje podwyżka biletów to jeszcze utrudniają ich kupowanie, idioci. Weźcie pomyślcie drugi raz zanim coś uchwalicie, choć nie wiem czy macie czym.
Tfu.
  • 9
  • Odpowiedz
@alteron: Te monety trzeba pocierać o automat to wtedy działa xD Nie używam żadnych apek bankowych, mam roota na telefonie i nie działają, poza tym rzadko kiedy mam cokolwiek na koncie xD
  • Odpowiedz
@alteron: Nie wiem co to ale obadam, thx :) Edit: to może będzie działać, zobaczymy. Generalnie myślę nad tym by kupić sobie sieciowy na wszystko i nie bujać się już z papierowymi bo wychodzi drożej i więcej pieprzenia się.
  • Odpowiedz
@BLiNDEAD: ja korzystam z mPay, podlaczasz karte, wsiadasz do autobusu, kupujesz bilecik, wyskakuje kod QR dla kanara :D Zyc nie umierac, odkrycie tego zmienilo moje zycie, tez sie wkurzalam na te automaty xD a no i eko! Bo papieru nie marnujesz :D
  • Odpowiedz
@albert107: Ja tam lubię monety, może oprócz grosików bo nigdy nie ma co z nimi robić xD
Natomiast nie jestem zwolennikiem kart, miałem sporo sytuacji że płatność nie chciała przejść i pewniej się czuje mając kasę w portfelu.
  • Odpowiedz