Wpis z mikrobloga

Rowerzysta ze zdjęcia @SoundsGoodMan: jedzie prawidłowo ulicą, ponieważ brak jest oznakowania, by czerwony chodnik widoczny obok był CPRem.

Rowerzysta jest kierującym pojazdem i ma się stosować do znaków drogowych. Nie do ich braku. Nie wiesz, bo nie ma znaków pionowych czy to DDR? CPR a jak CPR to lewy? Prawy? Z pierwszeństwem pieszych po całym CPR? Więc jak dojdzie do kolizji to kto będzie winny? A jak zjedziesz z tego na jezdnię to jest to włączanie się do ruchu? Braki w oznakowaniu stawiają rowerzystów na przegranej pozycji w razie wypadku, jak jedziesz ulicą to sprawa jest prosta i jasna.
Do tego po tych CPR to się nie da często jechać, bo są źle wykonane i się sypią stwarzając zagrożenie dla sprzętu i samego kierującego, nikt z nas zaś nie ma obowiązku narażać swojego życia i mienia.

Kolejne zdjęcie w komentarzu.

#rower #rowerzysci #kierowcy #samochody #polskiedrogi
reddin - Rowerzysta ze zdjęcia @SoundsGoodMan: jedzie prawidłowo ulicą, ponieważ brak...

źródło: comment_1600773058NRLvfhPbYtCxXj438cBtRf.jpg

Pobierz
  • 225
  • Odpowiedz
@reddin: na ścieżkę rowerową, bo obowiązuje znak który jest na drodze głównej wcześniej. Nie mogłeś go fizycznie zobaczyc? Masz poziome oznaczenie uzupełniające. Nikt Ci nie broni cofnąć się do najblizszego skrzyzowania lub poczatku drogi i sprawdzić sobie znak pionowy.

Mam wrażenie że jedyne potwierdzenie że tam jest sciezka jakie do Ciebie przemówi to jak prezydent wroclawia p. Sutryk osobiście Ci o tym powie XD
  • Odpowiedz
Jest P-23 ma być znak.


@reddin: W takim razie znak P-23 jest tam nadmiarowy, natomiast nie ma potrzeby stawiania tam znaku pionowego. Nie ma tam ani skrzyżowania, ani miejsca doprowadzenia ruchu rowerowego.
Chyba, że każdy wyjazd z posesji uznasz za miejsce doprowadzenia ruchu rowerowego, ale chyba przyznasz, że powtarzanie znaku po każdej bramie byłoby bez sensu, prawda?
  • Odpowiedz
Znak C13 lub C13/C16 musi być w kazdym miejscu pozwalającym rowerzyście na wałczenie się na CPR lub DDR, nie trzeba jechać na skrzyżowanie, by sprawdzić jaka jest organizacja ruchu.


@reddin: Ty jednak chcesz stawiać znaki C13 po każdym wyjeździe z posesji. No cóż, na takie schorzenie to ja już nic nie poradzę.
  • Odpowiedz
A co tu jest napisane?


@reddin: "miejsce doprowadzające ruch rowerowy" nie oznacza każdego miejsca z którego da się wjechać na DDR rowerem.
Czemu skupiasz się na braku znaku w miejscu, gdzie ten rowerzysta nawet nie dojechał? Czemu on jedzie po ulicy skoro wcześniej minął prawidłowo oznakowany wjazd na DDR?
Nie odpowiesz bo nie pasuje to do Twojej manipulacji, że niby brak oznakowania powoduje że rowerzysta nie korzysta z DDR
  • Odpowiedz
@reddin:

A co tu jest napisane?


Tu jest dobrze napisane, ale ty nie umiesz czytać. Dlaczego ignorujesz moje (i nie tylko moje pytania)?

Dlaczego wyjazd z drogi wewnętrznej jest wg ciebie miejscem doprowadzającym do drogi dla rowerów a wyjazd z posesji nie jest?
  • Odpowiedz
To jest DDR?


@reddin: słowo klucz "wcześniej". Wcześniej jest wjazd na DDR i wcześniej miał zrobione zdjęcie jak jedzie po ulicy. Czemu nie korzystał z DDR?
  • Odpowiedz
@reddin:

Można z tej drogi wjechać, włączyć się na, no na co? Na CPR?


Można włączyć się do ruchu. Tak samo jak z wyjazdu z posesji. Odpowiedziałem ci? Tak. To teraz ty odpowiedz wreszcie mi:

Dlaczego wyjazd z drogi wewnętrznej jest wg ciebie miejscem doprowadzającym do drogi dla rowerów a wyjazd z posesji nie jest?
  • Odpowiedz
@reddin: W Polsce jest zarejestrowane ponad 29 656 238 samochodów. Z tego na drogach jeździ na bieżąco ponad 25 mln samochodów. W Polsce jest też 10 milionów rowerów. Z tych 10 milionów tylko 5 milionów jest użytkowana częściej niż raz na miesiąc.
  • Odpowiedz