Wpis z mikrobloga

Zauważyłem pewną zależność.

Im bardziej wypasiony rower i ciuchy rowerzysty to mniejsze prawdopodobieństwo używania lampek - nawet nocą.

Co mają w głowie takie osoby to nie wiem. Stać ich grube tysiące na rower, akcesoria, ciuchy a na zestaw oświetlenia już nie. A może na tak wypasionym rowerze wstyd zamocować oświetlenie?

Dzisiaj o zmroku kilku takich "kolarzy widmo" minąłem. Ubrani na czarno, żadnych odblasków. Potem gdy dochodzi do potrącenia to kierowcy źli i niedobrzy bo którędy miał jechać na swojej szosie.

#rower #szosa #oswiadczenie w sumie też #polskiedrogi bo niewinny kierowca może mieć przechlapane ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 22
@Baczy: Ja tego nie zauważyłem, a zerkam na czym ludzie jeżdżą. Ale coś innego zauważyłem, im lepszy rower tym głośniejszy na ulicy czyli kolesie kupują i nie dbają. Mijam się z nimi, moja szosa bezgłośna, ich jak betoniarka z kamieniami.
@i-marszi: dzisiaj minąłem na niecałych 30 km 4 rowerzystów którzy na Wigrach 3 czy Jubilatach nie jechali.
@Bananada: Kielce
@4x80: a to też zauważyłem. Moja Sora co ma 6 lat chodzi ciszej i płynniej od niejednej topowej grupy.
@teperkov: Jeśli się jest uczestnikiem ruchu to odpowiada się swoim zachowaniem nie tylko za siebie ale też i za innych uczestników.
A co powiecie na to:
https://www.google.pl/maps/@52.1807356,20.990694,3a,75y,288h,80.79t/data=!3m6!1e1!3m4!1sVZzjcpeVSpa125g8q_Wlnw!2e0!7i16384!8i8192

Tym lewym wiaduktem jedzie po godzinie 20 (ciemno jak w dupie) laska na rowerze z pięknymi koszyczkami wiklinowymi 12km/h w słuchawkach bez oświetlenia ubrana w ciemne rzeczy (rower jasny). Próbowałem jej zwrócić uwagę (autem jechałem), że w statystykę ją wliczą zaraz bo tam jest 80km/h ale udawała że mnie nie słyszy. Jechałem za nią na awaryjnych przez wiadukt
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Baczy: nie zauważyłem takiej zależności, raczej jak ktoś jedzie bez oświetlenia, to dziadek na Wigrach lub ktoś na rowerze miejskim/górskim. Nie znam się na tyle by oceniać ile rower mógł kosztować, a na pewno nie mijając go, ale szosowych w nocy z dużo nie widzę, a jeżeli to z jakimś oświetleniem.
@4x80: przez bardzo długi czas (chociaż ponoć się to już zmienia) im głośniejsze koło, tym było lepsze. Inna praca zapadek w bębenku itepe itede. Popatrz sobie po trekach za 20-30K+ jakie mają głośne piasty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Im bardziej wypasiony rower i ciuchy rowerzysty to mniejsze prawdopodobieństwo używania lampek - nawet nocą.


@Baczy: Na łeb upadłeś?
Po to gość wydał fafnaście tysięcy na 100g lżejszą ramę żeby teraz całą oszczędność zmarnować ciężką lampą? :)