Wpis z mikrobloga

Jeszcze raz powtarzam, bo widzę, że jest poważny problem ze zrozumieniem intencji.

Rowerzysta jest kierującym pojazdem i ma się stosować do znaków drogowych. Nie do ich braku. Często nie wiesz, bo nie ma znaków pionowych czy to DDR? CPR a jak CPR to lewy? Prawy? Z pierwszeństwem pieszych po całym CPR? Więc jak dojdzie do kolizji to kto będzie winny? A jak zjedziesz z tego na jezdnię to jest to włączanie się do ruchu? Braki w oznakowaniu stawiają rowerzystów na przegranej pozycji w razie wypadku, jak jedziesz ulicą to sprawa jest prosta i jasna.
Do tego po tych CPR to się nie da często jechać, bo są źle wykonane i się sypią stwarzając zagrożenie dla sprzętu i samego kierującego, nikt z nas zaś nie ma obowiązku narażać swojego życia i mienia.

W imię czego rowerzysta ma się narażać na odpowiedzialność karną za niedbalstwo urzędników?

Inteligentny człowiek zrozumie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#rower #rowerzysci #samochody #kierowcy
reddin - Jeszcze raz powtarzam, bo widzę, że jest poważny problem ze zrozumieniem int...

źródło: comment_1600857339r0dFS1KOIMpd1S7pESedbe.jpg

Pobierz
  • 33
@reddin: no właśnie, ale do niektórych to nie dociera, tak samo jak nie dociera coś takiego jak znaki pionowe i poziome - ich ważność i występowanie, bo przecież część znaków poziomych bez znaków pionowych nie jest ważna. Tak samo też nie dociera do niektórych pierwszeństwo łamane i sygnalizowanie tego kierunkowskazem ¯\_(ツ)_/¯
Większość traktuje ograniczenia jako prędkości obowiązkowe.


@kantek007: A każdego innego kierującego jak konkurencję na drodze, lub wroga. Wczoraj przed samym domem baba zajechała mi drogę oplem, jak byłem na rowerze, choć na skrzyżowaniu było czerwone ona musiała mnie wyprzedzić i zahamować przed kołem. Tłumaczenie? Bo ona mnie widziała, ale ja szybko jechałem. Ona przeprasza, ale to moja wina ¯\_(ツ)_/¯
opisujesz jakieś skrajne przypadki :p


@Kotniepies: No to u mnie w mieście same skrajne ( ͡° ͜ʖ ͡°) znaki zdjęli, przyznali się bo wojewoda kazał. Kazał bo CPRy są źle wykonane i wadliwe, dopiero teraz poprawiają po poprzedniej ekipie. Ale ile to razy ktoś mnie spychał z drogi i darł mordę "tam jest ścieżka" jak był czerwony dziurawy wąski chodnik, to nie zliczę.
no co ty piszesz, ktoś się zreflektował i poprawia infrastrukture drogową?


@Kotniepies: No po takiej ilości błędów które wytykałem. Choć gość odpowiedzialny teraz (poprzedni zmarł) sam jeździ rowerem. Niestety nie mogę ich namówić na tymczasowe sierżanty na jezdni oraz na przekreślenie znaków P-23 tam gdzie nie ma CPR.
Ale jak pisałem do wojewódzkiego (część dróg jest wojewódzkich) to urzędniczka odpisywała takie bzdury, że musiałem eskalować xD
no i taką walkę o lepsze jutro to ja rozumiem


@Kotniepies: Tyle co poprzedni spadek PRLu na stanowisku tu napsuł i kasy zmarnował, ręce opadają. Myślę, że szkołę można by za to postawić.
Zapytaj go.


@reddin: Czemu więc nie spytasz urzędników, czemu infrastruktura rowerowa jest w tym kraju jaka jest? A w oczekiwaniu na odpowiedź czemu nie zaprzestaniesz swojej krucjaty na wykopie?