Wpis z mikrobloga

Mam pewnie głupie pytanie na temat pedałów do #rower.
Chcę kupić nowe pod #mtb, a jednocześnie nie blokować się na wypadek poszerzania swojego sprzętu.

Czy istnieją platformowe pedały, które jednocześnie mają bloczki spd?
Lub od drugiej strony - czy jazda w zwykłych butach na pedałach pod spd to jakaś masakra?
Czy są jakieś entry-level modele, które można naciągnąć na "tanie i dobre"?
  • 27
@Andrzej_Golara: są hybrydowe PD-EH500
Jazda w zwykłych butach to nie jest masakra, ludzie #!$%@?ą na necie, że się nie da, w praktyce - No lepiej się jeździ w SPD, to oczywiste, ale jak mam pojechać do kumpla 5km na rowerze nie jeżdżąć w tych butach to nie ma problemu.
Entry level pedały to M520
@Andrzej_Golara: Jazda w zwykłych butach nawet na pedałach SPD to jest nieporozumienie bo nie masz żadnego tarcia ani pewnego trzymania.

Masz dwie opcje:
- kupujesz normalne buty SPD i plastikową platformę wpinaną do butów SPD - czyli masz normalne buty SPD a na okoliczność jazdy w normalnych butach zapinasz na to platformę/adapter
- druga opcja to jaka jaką ja mam w rowerze daily czyli pedał https://allegro.pl/oferta/shimano-pedaly-spd-pd-m324-bloki-z-platforma-7939923734 - czyli z jednej strony
Czy istnieją platformowe pedały, które jednocześnie mają bloczki spd?


@Andrzej_Golara: użyłeś w ogóle google zanim napisałeś tego posta? Jest pełno modeli pedałów hybryd platfomrowych z spd.

czy jazda w zwykłych butach na pedałach pod spd to jakaś masakra?


No źle się tak jeździ, co najwyżej "po bułki" do sklepu możesz podjechać.

Czemu nie chcesz kupić typowych spd?
@nadsztygar: jasne, że zrobiłem research, natomiast to co widzę to albo wymienione PD-M520, które wielkościowo nie wydają się być odpowiednie do zwykłych butów, podobnie inne z Shimano, a hybrydowe które widzę na allegro z kolei wydają się być wielkościowo ok, ale są no name.

@Rouksa @nadsztygar: ponieważ roweru wciąż używam (i będę używał) do jazdy głównie po mieście, a zakup butów to raczej nie mój priorytet w tym momencie. :)
ponieważ roweru wciąż używam (i będę używał) do jazdy głównie po mieście,


@Andrzej_Golara: To daruj sobie SPD. Dobre platformy z pinami sprawdzą się zarówno mieście jak i przy najmocniejszej górskiej rypance, za to SPD w mieście tylko przeszkadzają, niezależnie czy masz buty z blokami czy zwykłe.
Nie słuchaj tego oszołoma


@4x80: Powodzenia w zeskoczeniu chociażby z krawęznika w takich pedałach. 100 razy się uda, raz się noga ześlizgnie bo akurat było mokro...
@4x80: Gleby są groźne, jeżeli można uniknąć jednej na 100 to należy to zrobić i zachować "limit farta" na te dla których warto zaryzykować. Jeżeli rower służy do sportu to SPD są spoko, jak służy też do czegokolwiek innego to nie, platformy też są zajebiste a przy okazji dużo bardziej uniwersalne i mniej kłopotliwe w mieście. A te hybrydy to jakieś nieporozumienie, wypniesz w SPD nogę na zjeździe w terenie i
@Andrzej_Golara: jak juz przesiadziesz sie na spd nie bedziesz chcial wracac do platform, jak koledzy wspomnieli wyzej, do sklepu po bulki pojedziesz w zwyklych butach ale dalsze trasy to tylko zestaw spd + but