Wpis z mikrobloga

In Vitro nie powinno być finansowane przez państwo.
Koszt w dobrej prywatnej klinice to 9 tysięcy.
https://www.novum.com.pl/pl/o-novum/cennik/
Idealna bariera dla ludzi którzy nie powinni mieć dzieci.
Gdyby każdy człowiek który chce mieć dzieci musiał zapłacić 9 tysięcy to by nie było patologii.
Ta kwota ewentualnie by była potem oddawana w jakichś ratach co roku po 1 tysiąc PLN nawet do 10 tysięcy przez 10 lat.
Piszę w związku z wpisem na mikro:
https://www.wykop.pl/wpis/52314971/anonimowemirkowyznania-jestem-30-letnia-nieplodna-/
#przemyslenia #rodzenie #dzieci
#zalesie #bekazpisu #neuropa #madki
  • 25
. Takie osoby są szczególnie zmotywowane do rodzicielstwa i mogą wychowywać bardziej wartościowych obywateli, niż mnożąca się na potęgę bezrobotna patologia. Dlatego powinno się im pomagać


@ciemnienie: To jest 9 tysięcy. Średni koszt kupowanego w PL samochodu to nieco ponad 40 tysięcy. Starczy na 4.5 dziecka.
A motywację świetnie pokaże wydane 9 tysięcy.
Nie stać kogoś na to? Niech się jeszcze rok, dwa skupi na karierze i samorozwoju.
Wychowanie dziecka to
In Vitro nie powinno być finansowane przez państwo.


@masz_fajne_donice: Państwo na gwałt potrzebuje większej dzietności.

Twój puryzm

Idealna bariera dla ludzi którzy nie powinni mieć dzieci.

Gdyby każdy człowiek który chce mieć dzieci musiał zapłacić 9 tysięcy to by nie było patologii.

Ta kwota ewentualnie by była potem oddawana w jakichś ratach co roku po 1 tysiąc PLN nawet do 10 tysięcy przez 10 lat.


@masz_fajne_donice: Niczemu nie służy.

To
@masz_fajne_donice: nieplodnisc i bezplodnosc to obecnie choroba wrecz cywilizacyjna, mase par okolo 30 nie moze poczac. Przejmuja sie tym osoby na jakims poziomie, powiedzmy z pogranicza klasy sredniej - najbardziej wartocsciowi obywatele. Wspieranie ich w dzietnosci jest fundamentalne dla panstwa i spoleczenstwa.
nieplodnisc i bezplodnosc to obecnie choroba wrecz cywilizacyjna, mase par okolo 30 nie moze poczac. Przejmuja sie tym osoby na jakims poziomie, powiedzmy z pogranicza klasy sredniej - najbardziej wartocsciowi obywatele. Wspieranie ich w dzietnosci jest fundamentalne dla panstwa i spoleczenstwa.


@ciemnienie: Ale co ty odpisujesz. XD dałeś na temat mojego opisu z wiki. Co w nim było niezgodne z prawdą. No i co to zmienia że te 9k to dobra
@masz_fajne_donice: OK, tylko poza wspomnianym faktem, że jedna próba nie wystarcza (mojej koleżanka miała 4 nieudane próby) to jeszcze przez cała ciąże i przed trzeba brać multum leków, hormonów podtrzymujących ciąże.

Przykładowo ja miałam ciąże problematyczną. Na leki na utrzymanie ciąży wydawałam jakieś 700zł miesięcznie. Do tego wizyty u prywatnego lekarza, badania wszystkie możliwe dodatkowe zrobione i tak naprawdę ciąża kosztowała ponad 13k.

Ok, nas stać, ale jest wiele par dla
Przykładowo ja miałam ciąże problematyczną. Na leki na utrzymanie ciąży wydawałam jakieś 700zł miesięcznie. Do tego wizyty u prywatnego lekarza, badania wszystkie możliwe dodatkowe zrobione i tak naprawdę ciąża kosztowała ponad 13k.


@Lonate: Moja żona musiała przez ciążę zrezygnować z pracy. Też miała problematyczną.
I co?
Chce się mieć dziecko trzeba być gotowym na koszty i wyrzeczenia.
Nie ma się zdrowia i pieniędzy tym bardziej kiepski pomysł mieć dzieci.

Do tego
ekstremistą.

Faktycznie ekstremistyczne że ludzie powinni sami płacić za swoje zachcianki związane z problemami, które nie zagrażają ich zdrowiu.

Ma być po twojemu! Nawet jeśli to nie działa i nie ma sensu.


@CynicznyMarksista: To co napisałeś jest bez sensu. Zero treści. Moim zdaniem po twojemu nie działa i nie ma sensu. I w ogóle jest głupie. Schodzę do poziomu argumentów przedszkolaka żeby być równo z tobą XD
@masz_fajne_donice: mam pakiet z pracy, mam dopisanego męża i teraz dziecko, ale lekarz u którego chciałam prowadzić ciąże niestety nie przyjmuje w żadnej przychodni z mojego pakietu, ale ubezpieczyciel zwracał mi 60% za każda wizytę.

Niestety wszystkie badania w pakiecie nie są ;) Zwłaszcza badania typu NIFTY, które robiłam. Co mogłam to owszem korzystałam. No i leków w żadnym pakiecie nie ma, a na to szło najwiecej pieniędzy.

I jak mówię
Przestawiłem argument o inwestycji.

Ty odrzucasz te pieniądze które w przyszłości trafią do budżetu bo to zachcianka!


@CynicznyMarksista: Jaka zachcianka? Czyja zachcianka?
Ja przedstawiłem z kolei argumenty o jakości wychowania.
Według ciebie tworzenie nieszczęśliwych biednych rodzin z nieszczęśliwymi dziećmi dla twojego przyszłego bogactwa jest pozytywne. Według mnie nie jest.
Kwestia moralna tutaj już dużo nie podyskutujemy.

Ty pewnie byś pozwolił na wykorzystywanie dzieci do pracy bo czemu światopogląd ma bronić przed
@masz_fajne_donice: po prostu z punktu widzenia panstwa (bo twoj pinkt widzenia nic nie znaczy, ostatecznie) twoja logika jest dziurawa. Patologis mnozy sie zachecana przez 500+ na dziecko a ty odmawiasz pomocy ludziom, ktorzy moga dac panstwu wartosciowego obywatela. Bardziej sie w madrym spoleczenstwie oplacaloby uciac 500+ - tylko dla rodzin gdzie min. 1 rodzic pracuje.
bo twoj pinkt widzenia nic nie znaczy, ostatecznie

@ciemnienie: XD To po kiego #!$%@? tu się wypowiadasz. #!$%@?.

Bardziej sie w madrym spoleczenstwie oplacaloby uciac 500+ - tylko dla rodzin gdzie min. 1 rodzic pracuje.

@ciemnienie: To jest sytuacja gdzie dzieci już są a ty uważasz że powinny żyć w jeszcze większej nędzy niż żyją?
@masz_fajne_donice: masz ciekawe podejście. Takie prostolinijne. Tylko kasa świadczy o patologii. Trochę się gubię, czy kasa, czy jej brak. Bo wg Ciebie brak kasy to patologia, ale te Karyny, patuski" które tak wyśmiewacie tu co chwilę przecież kasę mają... Więc stać je na in vitro i mogą mieć więcej dzieci, a jeśli po prostu pracujesz sobie, no i zdajesz sobie sprawę, że te 9 tys. O których mówiłeś, to nie cały
Karyny, patuski"


@Kassido: Karyny to patuski a tego nie wiedziałem coś nowego. Wydawało mi się zawsze że to nie jest związane.

Gdyby każdy był tak zapatrzony w pieniądz na koncie i we własną dupę, to nie miałby Ci kto chleba w sklepie podać.

XD To prawie jak szklanki wody na łożu śmierci. Ale powiem ci że od lat nikt mi chleba w sklepie nie podawał Sam sobie biorę. Dlaczego ktoś miałby