Wpis z mikrobloga

Hej, mam forerunnera 735xt i podpowiedzcie mi na czym mogę przyoszczędzić na baterii? Wiadomo na trening włączam tylko gps. Normalnie to jest wyłączony. Bluetooth powinien być ciągle włączony?

A i jeszcze co do tego pasa, to masakra go założyć do biegania. Spada po chwili albo nie umiem go dobrze ścisnąć. Na rowerze lepiej. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#garmin
#zegarki
#bieganie
  • 9
@trez: w ustawieniach systemowych powinna być opcja: zapis danych i tam można zmniejszyć częstotliwość zapisu pozycji np z co 1 sekundę na co 5 sekund, co powinno się istotnie przełożyć na oszczędność baterii. Dotatkowo możesz zmniejszyć jasność i skrócić czas podświetlenia. I ewentualnie wyłączyć wibracje.
@gokish czyli jak nie korzystam z biegania roweru to powinienem wyłączyć? Powiadomienia i tak wyłączyłem poza aktywnością.

No muszę ogarnąć te pasy bo nie umiałem go dobrze zacisnąć.
@trez: Ile Ci trzyma? Blouetooth oczywiście trochę pobiera prądu, ale nie jest to jakiś dramat. Zmiana zapisu na smart zamiast co sekundę też w praktyce nie daje oszczędności(za to szybciej pliki będą się uploadować bo będą znacznie mniejsze). Zobacz w ustawieniach GPS czy nie masz Glonass uruchomionego, sam GPS wystarcza. Podświetlenie też dużo zżera. Wyłącz je zupełnie, albo ustaw na ruch ręką.Prądożerny jest też pomiar tętna z nadgarstka poza aktywnością.
@WuERA dopiero co go kupiłem. Za mną tylko jeden trening. Biegalem na GPS zwykłym, a po treningu go wyłączyłem. Choć myślę, że on uruchamia się tylko podczas aktywności.
Tak GPS tylko podczas aktywności się uruchamia. Skoro pierwszy trening to spokojnie, będzie lepiej i wyniki zbliżone do tego co deklaruje producent. Jeszcze tylko uwaga na niektóre tarcze zegarka, widgety i pola danych. Może się zdarzyć, że zainstalowanie niektórych znacznie skróci czas pracy baterii jeżeli są źle napisane ( większość jest OK ).
@WuERA polecasz jakieś warte uwagi tarcze, widgety? Te standardowe wydają się dla mnie bardzo ok, łatwo pozna je pozmieniać wg swego uznania.