Wpis z mikrobloga

@korni007: Na HA zrobisz wszystko (sam używam) ale w Loxone sam miniserver ma ponad 250 bloków funkcjonalnych w tym kompletne rozwiązania do oświetlenia, zacieniania, HVAC, alarmu, kontroli dostępu itd. oraz szereg podstawowych bloków funkcyjnych jak bramki logiczne, komparatory, bloki z funkcją matematyczną, długo by wymieniać (wszystko na stronie producenta) Tutaj mamy sprzęt i oprogramowanie. Można do natywnie poprzez moduły integrować z KNX, DMX, Dali, 1-wire, Modbusem, rs485 itd. Wszystko jest out
@michallus openhaba w Polsce to chyba używa z 10 osób ( ͡º ͜ʖ͡º) mam HA i używam, jestem zadowolony,tyle opcji customizacji że głowa mała, multum integracji.
Wogole w PL jeżeli chodzi o Smart home, to w większości jeżeli chodzi o open source króluje home assistant albo domoticz. Z czego z domoticza korzystają Ci, co nie słyszeli jeszcze o HA, bo sam Domoticz to syf moim zdaniem.
BTW
@korni007 Nie wiedziałem że jest nas tak mało :P Sam się kiedyś przymierzałem do przesiadki z OH na HA, ale po zarejestrowaniu się na grupie HA, gdzie co chwilę są posty, że coś przestało działać, odpuściłem sobie. Plus HA nie miał darmowej opcji sterowania spoza domu, bez konieczności tworzenia VPNów itp. Może teraz coś się zmieniło.