Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
siema, chodzę do 2 klasy liceum po podbazie, chcę po ukończonej w szkole pracować jako programista. uczyłem się django, które porzuciłem, bo po co się tego uczyć, przynajmniej w PL mam wrażenie, że mało kto tego używa, oraz pythona przez parę miesięcy, no ale uświadomiłem sobie, że znalezienie pracy jako junior będzie ciężkie w #!$%@?, no to robię sobie przerwę od niego. Teraz coś tam patrzę w kierunku PHP, no i wydaje się być nawet przyjemny, wykupiłem sobie też codecademy, kończę jakiś kurs z webdeveloperki no i to też wydaje się być przyjemne. Ogólnie obecnie rynek juniorów wiem że jest #!$%@? niezależnie od technologii, no ale chciałbym po szkole nie isc na jakieś studia i kisić się tam, więc mam teraz te 2,5 roku na naukę czegoś, co zagwarantowałoby mi pracę. Cudów nie oczekuję, niech będzie i ta najniższa krajowa ale żebym mógł pracować w branży. Jestem skłonny do wyjechania za granicę, jeśli będzie taka potrzeba. Jest jakiś bezpieczny kierunek w którym mógłbym zmierzać i byłaby spora szansa na znalezienie roboty? Rynek jest obecnie #!$%@?, no ale może niektórym się odechce się szukania roboty jako programista i pójdzie w innym kierunku, a ja zostanę przy swoim i będę miał większe szanse na znalezienie czegoś. Nie wiem, może jakieś konkursy są dla uczniów szkół średnich, po których można się jakoś wyróżnić? Nie wiem w sumie co pisać, mam dopiero 16 lat ale jara mnie dłubanie w kodzie, nie jestem chłopem który wyczytał, że juniorzy dostają 10k na rękę więc idę w tym kierunku. Może ktoś coś doradzi?( ͡° ͜ʖ ͡°)
#programista #naukaprogramowania #programista3k #webdev #praca #python

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f7028c0f49ad326e7b1b76e
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 3
@AnonimoweMirkoWyznania: Kwestia protfolio plus może jakaś praca przy open source? No i nie zapominaj, że jak chcesz startować na programistę czegokolwiek to od razu kierunek - duże miasto. No chyba, że jest jakiś rynek u Ciebie na stronki internetowe to spoko temat do portoflio itd. Generalnie najlepiej jak zdecydujesz się na konkretny stack i w tym kierunku będziesz się uczył (A nie wszystkiego po trochu. To nie budowlanka, żebyś wiedział wszystkiego