Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@programista4k ja nie wiem, bo nie byłem, ale na logikę - skoro trafiasz do szpitala to z diagnoza i celem leczenia. A szpital psychiatryczny to się stosuje chyba kiedy inne metody albo zawiodły albo osoba stanowi zagrożenie dla siebie lub otoczenia i w takich wypadkach to bez leków się nie obędzie raczej.
@Zetembe: niekoniecznie. Co więcej osoba, u której zachodzi podejrzenie choroby psychicznej (ale nie ma ku temu pewności), w sytuacji zagrożenia własnego zdrowia i życia oraz zdrowia i życia innych osób może być przyjęta do szpitala bez zgody, wg art. 24 Ustawy o Ochronie Zdrowia Psychicznego, na czas obserwacji 10-dniowej (najczęściej dotyczy zaburzeń osobowości, które nie są chorobą psychiczną)
@Kerrigan: a jak ktoś ma schizofrenię paranoidalną (kamery, przesladowania) i trafił pod przymusem do psychiatryka to dają leki bez zgody czy tylko obserwują czy gość nie jest groźny i jak nie jest to wypuszczą bez leczenia z ewentualną diagnozą?
@Kerrigan: no to jak w końcu?

jak ktoś ma schizofrenię paranoidalną i trafił pod przymusem do psychiatryka to dają leki bez zgody czy tylko obserwują czy gość nie jest groźny i jak nie jest to wypuszczą bez leczenia?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@programista4k: kobieta, byc może w pośpiechu, Ci odpisała, bo chciała pomóc, a Ty jej wytykasz gramatykę. Ja zrozumiałem jej przekaz, a Ty teraz zachowujesz się jak roszczeniowa księżniczka.