Wpis z mikrobloga

@JAI2L9LAD: Przecież na Białorusi to państwo trzyma rękę na dużej cześci gospodarki w tym największych zakładach w kraju. I to dlatego białorusini uciekają pracować do Polski a nie polacy na Białoruś.
Polskie państwo miało już kilka projektów mieszkaniowych (z ostatnim mieszkanie+ włącznie), do tego projekty szybkich kolei, własnych promów morskich, o mniejszych projektach nawet nie warto wspominać. Wszystkie skończyły się tak samo z jednego powodu - nie były opłacalne ekonomicznie.
Przy
  • Odpowiedz
ma natomiast realizować cele społeczne, które często z zyskiem się nie wiążą, a nawet przynoszą straty. Na dobrostan społeczeństwa wpływa coś więcej, niż tylko ogólna suma zgromadzonych pieniążków


@Baleburg: To wszystko bardzo górnolotnie brzmi jednak prawda jest taka, że zawsze, ale to zawsze przy realizacji tego typu przedsięwzięć nie nastawionych na zarabianie pieniędzy realizowanych przez państwo pojawia się korupcja, marnotrawienie środków i nepotyzm.
  • Odpowiedz
@Baleburg: prawo do mieszkania ma każdy, prawo do czegoś nie oznacza w tym przypadku że masz to dostać od państwa. Przecież do praktycznie każdej rzeczy człowiek powinien "mieć prawo" a jakoś fundowanie ich przez państwo byłoby skrajnie dziwne
@doomer-2020: o #!$%@?, ty serio?
  • Odpowiedz
Rozumiem, że lekarz co się uczył ciężko do 30 albo programista co spędza przy kompie po 12 godz. dziennie od lat będzie fundować niewykwalifikowanym robotnikom co pili piwo zamiast się uczyć już od gimnazjum?


@programista4k: Rozumiem ze jak ktos nie jest lekarzem albo informatykiem to juz nie zasluguje zeby miec mieszkanie i nie wydawac na nie calego wynagrodzenia.
  • Odpowiedz
@joyko: Oh well, a jaki kapitalista by te szalety postawil? XD Za ile? I przeciez nie za darmo! Partnerstwo publiczno-prywatne jedynie pod scisla kontrola publiczna, jak np. rowery miejskie.
  • Odpowiedz
@LilArchangel: czemu państwo? Nie może lewica razem przyjść i zbudować?
Ja wiem ze budowlanka to nie takie proste i trzbeaby was przeszkolić i nadzorować, ale pewnie i tak się opłaca.
To gdzie zaczynacie?
  • Odpowiedz
@joyko: Typowe argumenty prawika spod korwinowej moszny: ja #!$%@?, iks de, niech mnie i tyle. Popierdywania, nic wiecej.

Nikt nie chce wprowadzac komunizmu.

Ile w zyciu da ci brak koniecznosci zaciagania takiego kredytu i mieszkanie w czynszkwym lokalu socjalnym, sam sobie odpowiedz. Najsmieszniejsze jest to, ze wam korwin wmowil, sam bedac oczywiscie bogatym czlowiekiem o wielkim majatku, ze jak wy bedzicie placic najemcom prywatnym czynsze rzedu sredniej krajowej albo raty bankom,
  • Odpowiedz