Wpis z mikrobloga

Dzisiaj byłem w sądzie po zaświadczenie o niekaralności. Oczywiście maseczka, stanie przed wejściem, bo wpuszczają tylko po dwie osoby. No dobra, spoko jakoś do tego przywykłem. Dobrze, że to nie przychodnia i da się to w miarę szybko. Przynajmniej tak mi się wydawało.
Odstalem swoje, ochroniarz zaprosił mnie do środka, miałem już gotowy formularz, kupiłem znaczek i czekam na swoją kolej już przed właściwym pokojem. Wchodzę, a tam siedzą dwie znudzone baby.
Daję jedej ten gotowy formularz, sprawdziła, wszystko OK. Po czym kazała mi przyjść jutro o podobnej porze, bo ten dokument musi przejść kwarantannę xD
Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to, że jeszcze kilka miesięcy temu ta sama baba, która przyjmuje ten formularz od razu sprawdzała kartotekę, przybijała pieczątkę i oddawała ten dokument.
Teraz przez zagrożenie epidemiologiczne dokument, który przyjmuje i oddaje ta sama baba musi mieć kwarantannę mimo, że ona i tak może potencjalnie się nim zarazić już w momencie sprawdzania poprawności danych, a na dodatek jest jeszcze większe zamieszanie bo niepotrzebnie robi się zbiorowisko ludzi, którzy przychodzą po "wyzdrowiałe" zaświadczenie.
Jeszcze naszła na mnie z pretensjami, że to nowe zarządzanie i dlaczego jeszcze się z nim nie zapoznałem.
Poprosiłem, żeby wysłała mi to zaświadczenie drogą listową, bo do tego sądu mam kawał drogi. Gdy to usłyszała zrzędła jej mina i już na #!$%@? napisała notatkę, żeby odesłać.
Mam nadzieję, że ten list dotrze. Niech wreszcie skończy się ta pandemia, a bardziej absurdy z nią związane, bo rzygać mi się chce jak mam załatwić coś czego się nie da przez internet.
#urzedasstory #koronawirus
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@koferdam_bezpieczenstwa:

Zaświadczenie, które otrzymasz za pomocą systemu Krajowego Rejestru Karnego, będzie miało formę pliku XML. Pamiętaj, że nie możesz takiego zaświadczenia wydrukować, bo nie będzie ono urzędowym dokumentem. Możesz posługiwać się tylko elektroniczną wersją. To znaczy, że możesz zapisać plik na USB, czy płycie CD i dać na przykład pracodawcy. Zaświadczenie w formie pliku XML jest podpisane bezpiecznym podpisem elektronicznym


To jest główny problem przy pobraniu go z epuap xD
@mariusz0 #!$%@? mnie to. Ostatnio dawałem papiery i też kwarantanna tego musi być 24h przy czym na pieczątce od nich jest data wykonania. I było to 5 minut po tym jak przyniosłem ten dokument. #!$%@? cwele i obibiki. Jeszcze bezczelny typek spojrzał na zegarek czy rzeczywiście przyszedłem po 24h. Ha tfu na nich.
Daję jedej ten gotowy formularz, sprawdziła, wszystko OK. Po czym kazała mi przyjść jutro o podobnej porze, bo ten dokument musi przejść kwarantannę xD

Mam nadzieję, że ten list dotrze. Niech wreszcie skończy się ta pandemia, a bardziej absurdy z nią związane, bo rzygać mi się chce jak mam załatwić coś czego się nie da przez internet.


@mariusz0: no, ale napisz, że obecna sytuacja jest niepoważna, że obostrzenia są głupie i