Wpis z mikrobloga

Obczajcie jaki nowy sposób na wyłudzanie danych.

1. Robisz sobie przelew w bankowości elektronicznej na wyższą kwotę.
2. Dzwoni do Ciebie o godzinie 20 jakiś losowy numer komórkowy.
3. Osoba przedstawia się jako pracownik banku.
4. Pyta o imię, nazwisko, nazwisko panieńskie matki itd.
5. Rozłączasz się, bo coś Ci tu śmierdzi.
6. Idziesz do banku zapytać WTF.
7. No i to nie scam, tylko standardowa procedura w PKO BP.

Okazuje się, że jak robisz przelew wyższej kwoty, to mimo, że w systemie elektronicznym na to początkowo nic nie wskazuje, bank może sobie wymyślić dodatkową weryfikację. I co robi?
Pracownik banku dzwoni z losowego numeru telefonu o godzinie 20 i zaczyna wypytywać o różne dane.



#pkobp #banki
  • 80
@scavenger: w niektorych bankach (np alior) jest haslo do weryfikacji zwrotnej, ktore Ty sam definiujesz na infolinii i kazdy kontakt przychodzacy z banku musi Ci to haslo podac. haslem moze byc cos tak niedorzecznego jak 'stare baby #!$%@? pradem' ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@scavenger: Od lat mam jedną metodę (niestety najczęściej oferty tel, kredyty i #!$%@? muje): Dzwonią z xxx, rozmowa nagrywana i teraz weryfikacja.... -W jakiej sprawie? -Najpierw muszę zweryfikować, -Nie zgadzam się, -Dziękuje, dowidzenia.
@scavenger: to samo millenium . Ich infolinia to losowe numery typu 512xxxxxx i na dzień dobry zanim cokolwiek powiedzą chcą full dane do weryfikacji

A potem #!$%@?ą internet informacjami, że ktoś się podszywa. No nie dziwne, skoro mają takie z dupy procedury i uznają to za norme od wielu lat
@jalop: raz zapomniałem o zapłacie raty kredytu i dzwoni do mnie jakiś obcy numer, gość mówi skąd dzwoni i już się domyśliłem o co chodzi. Typ do mnie:
- proszę o.podanie numeru PESEL, imienia i nazwiska i adresu zamieszkania
- nie podaje takich informacji przez telefon
- to nie będę mógł przekazać ważnych informacji
- no ale to pana problem a nie mój
- w takim razie żegnam

XD
Okazuje się, że jak robisz przelew wyższej kwoty, to mimo, że w systemie elektronicznym na to początkowo nic nie wskazuje, bank może sobie wymyślić dodatkową weryfikację. I co robi?

Pracownik banku dzwoni z losowego numeru telefonu o godzinie 20 i zaczyna wypytywać o różne dane.

Chciałem pogratulować PKO BP wspaniałego, szczelnego systemu.


@scavenger:

a kiedy ma zadzwonic? Za tydzien? Za miesiac? Zaanonsowac sie wczesniej listem poleconym?

A jak przelew nie wyjdzie,
Pobierz
źródło: comment_16014730143qVtp9ETIPl9yOuvS8RyMn.jpg
@scavenger: Jakis czas temu PKO informowało o próbach wyłudzenia danych osobowych przez telefon. Z tego co pamiętam to nawet SMSa dostałem o tym.
Nie wiedziałem, że jednak sami praktykują takie rzeczy. :P
@scavenger: spoko, u mnie jeszcze lepsza akcja, bo ostatnio Millennium wypuściło info, że przestępcy mogą dzwonić nawet z numeru, który wyświetla się na stronie millenium - i jak zweryfikujesz pracownika tego banku? Nie masz szansy.