Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #budujzwykopem #zalesie
Ej kto tutaj ma rację, bo ja chyba jestem jakiś #!$%@?.
Ja 29 lat, siostra 34 lata prawie, że w tym samym czasie rozpoczęliśmy budowę swoich domów.
No ja ją trochę wyprzedziłem bo już mam STAN SUROWY ZAMKNIĘTY, no i pada propozycja z strony siostry i rodziców.
Żebym dał siostrze, pozostałość desek, stempli i pustaków ceramicznych.
Ja od rodziny dostałem 150 tysięcy, siostra 200 tysięcy; bo ja już miałem działkę od teściów.
No i powiedziałem że nie dam jej tego bo teść sobie to bierze, żeby tym podreperować budynki gospodarcze u siebie na "gospodarstwie"
No i nie chcę siostrze tego dawać bo mi się tak widzi tylko dlatego, że jednak teść:
- dał 60 tys na działkę
- każdy dzień na działce pomagał budowlańcom
- sam ogrodził działkę
- dowoził materiały budowlańcom
- organizował dla ekipy jedzenie i picie
- pomagał zbijać schody, drabiny, rozszalowywać itp.
- miał auto dostawcze, zawsze użyczał żeby coś przewieść itp.
- załatwił jego dobrego znajomego, który pracował koparką tylko za paliwo i flaszkę.
No w ciul pomagał, gdzie nikt z mojej rodziny a mam 5 rodzeństwa, nie zjawił się ani razu u mnie by pomóc.

A teraz siostra i rodzice wielce obrażeni, że mogłem tak zrobić i nie dać jej tych pozostałości.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f745f0df49ad326e7b1be15
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 100
  • Odpowiedz
@hiszpank: teoretycznie tak z drugiej strony podzielili ich pieniędzmi i skoro dali to w kwestii brata leży decyzja co sobie zrobi z pozostałościami przecież rodzice mogli zachować chajs i sami mogli opłacać faktury za materiały na budowach w ten sposób nadzorując lecz tego nie zrobili więc nie mają moralnego prawa teraz decydować czy brat ma wspomagać siostrę czy nie zasada jest prosta dostajesz pieniądze są twoje buduj się kropka a nie
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: daj siostrze 50% wartości pieniężnej tych pozostałości, aby sobie dokupiła te materiały i zamknij temat. A teściowi te pozostałości.
Albo nie! Zrób odwrotnie, daj siostrze te pozostałości, a teściowi powiedz, że kupisz mu wszystkie materiały jakie tylko będzie potrzebował do podreperowania tych budynków gospodarczych i jeszcze z nim flaszke wypij i wyjaśnij dlaczego tak chcesz zrobić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@hiszpank: Jesteś zdrowo szurnięta, bo przy Twojej logice rodzice opa całe życie będą mieli mu prawo wypominać te podarowane 150 tys. Przy byle okazji pod byle pretekstem "dej, bo mnie się należy", bo 50 lat temu dołożyliśmy ci do budowy domu. Nie kończące się wypominania. Jesteś jak typowa madko-karyna, masz mie słuchać bo cię urodzilam lub coś dałam - zawsze się jakiś powód znajdzie do wypominania:
- od ust se odejmowałam,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@hiszpank: przepraszam, uniosłem się. Dalej dla mnie to nienormalne. Ty dalej dzielisz pieniądze na ich i nasze. Dlaczego unikasz faktu że córka dostała więcej. Z kolei jak op wytłumaczył dlaczego te resztki się należą teściowi, to rodzina nie powinna słowem się zajaknac. I trzeba rozwiązać najważniejsza kwestie czy jeśli daje się dzieciom pieniądze to oczekuje czegoś w zamian czy może jest to w jakiejs formie spadek. Rozumiem że rodzice wyłożyli większą
  • Odpowiedz
@Djodak: O czym my w ogóle mówimy, po ma 29 lat jest dorosły, zna swoja rodzine i rodzine żony jak widać tez, pierwszy raz w życiu dostał kasę na cokolwiek od rodziny?
Jak dają i później wypominają albo nawet delikatnie wspominają o swoim wkładzie to znaczy ze nie warto było brać ta kasę i nie wierze ze przez ostatnie 10 lat życia op nie dostał kasy na jakieś prawko czy samochód,
  • Odpowiedz
@uniwerstal: xD taaaa, śledzę grupy na fejsie z budową domu bo mój brat się buduje systemem "pół gospodarczym" no i tak są różne systemy. A potem dziwota, że jakieś zjeby biorą po 600 tysięcy kredytu jak na same fundamenty wydają 150 tysięcy
  • Odpowiedz
Nie rozumiem dzielenia materiałów na postawie wkładu finansowego, który był prezentem. Czyli skoro teraz materiały należą się rodzicom, bo dali więcej kasy to w przyszłości też tak będzie?

Powiedzmy kupią wnukowi wózek w prezencie i jak wnuk wyrośnie to oni będą dysponować tym wózkiem, mimo że na przykład OP z żoną będą go chcieli przekazać siostrze żony dla jej bombelka? Absurd ;). Chyba że od początku będzie powiedziane, że to nie prezent
  • Odpowiedz
@Djodak: nie wiemy ile jest tych materiałów. Może najprościej by było dać część teściowi część siostrze ¯\_(ツ)_/¯. Teść też tego bezinteresownie nie robił, bo z góry zaklepal sobie prawo do materiałów. Z drugiej strony rozumiem, że OP chce mieć dobre relacje z teściem. Tak jak pisałam: jeśli to siostra się domaga to też bym ją olala, jeśli to rodzice to dałabym im część, a część teściowi.
  • Odpowiedz
@Alojzzy: Ale to dokładnie będzie tak jak opisałeś. Też się na to samo złapałem ze swoimi rodzicami. Zamiast sobie kupić działkę obok mnie to dokładali do mojej po trochu i sobie przyjeżdzają. Pomijam kwestię, że się nienawidzą z moją małżonką. A jak syn lat 9 wyjechał w złości dziadkom, że to nasza działka to mu powiedzieli, że ich też bo włożyli ponad 40k w nią. Podsumowanie jest takie żeby nie brać
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Powiem tak. Sam wybierasz, z kim i jak spędzisz życie. Otaczaj się ludźmi, na których możesz polegać, a nie którzy pasożytują na tobie. Więzów krwi nie wybierasz, ale tez nie masz obowiązku z wszelka cenę z nimi żyć.
  • Odpowiedz