Wpis z mikrobloga

@Kryspin013: Nie znam się zbytnio na Ubuntu, to mój 5 w życiu kontakt z tym systemem a chciałem postawić prosty serwer NAS na sambie bo lepsze to niż na Windowsie gdzie by się sypało.
Komputer schowany jest do szafy a chciałem mieć też dostęp zdalny. Wyszukałem pierwszą lepszą opcję z google która mi wyskoczyła i tak wyszło....
Co do błędu to go nie rozwijałem, zaznaczyłem, żeby się ponownie nie wyświetlał i
@Zjem_Ci_nos: Co by ci tu doradzić? Ja bym przeinstalował system na jakiś ubuntu minimal albo debian i później sobie doinstalował np xfce. Ubuntu desktopowe to trochę kobyła.

Xming to jest takie coś, że masz okna programów w windowsie u siebie na pulpicie ale tak naprawdę są one zdalnie uruchomione na linuksie.
@Kryspin013 dobra już jak postawiłem i skonfigurowałem to niech działa jak jest, najważniejsze, że terminal się uruchamia, najwyżej przez niego będę robił jakieś zmiany w konfiguracji "dołączanych dysków".
Z początku chciałem postawić Lubuntu ale nie chciał po instalacji wstać. Z Ubuntu miałem już kontakt, kilka razy instalowałem więc padło na niego. Na razie działa, C2D, 2gb ram i bez problemu radzi sobie z zadaniem :)