Wpis z mikrobloga

#audio #sluchawki #wzmacniacz #dac
hej, dorwałem słuchawki, chińską bezfirmowa kopię AKG k240(lub bardzo podobnego modelu, niestety na mojej płycie głównej grają bardzo cicho, (płyta MSI X470 Gaming Pro)
mam jakieś stare głośniczki komputerowe Logitecha z wejściem słuchawkowym, tu już grają głośniej, ale czy nie pogarsza to dźwięku, głośniczki to zestaw dwa pierdki i głośnik basowy sprzedawane w każdym markecie i komputerowym za grosze, z płyty niby wychodzi maksymalnie 24 bity i 192kHz, niby nie ma to znaczenia, bo podobno nikt normalny tego nie słyszy VS 16bit i 44/48kHz, ale boję się ze te gówniane, stare Logitechowe głośniki na chama(nie tak jak trzeba) podgłaśniają słuchawki, bo słyszę w tle szum, nawet jak słucham muzyki.

Także: z płyty za cicho, ale bez szumów,
z tanich głośniczków głośno, ale szumi w tle i chyba masakruje jakość
mam trzecią opcję, mikrofon do streamowania/nagrywania na YT(podączony na USB) z wejściem na słuchawki(głównie do odsłuchu czy się dobrze słyszymy jak miksujemy z grą, ale można tez słuchać muzyki), tu jest jakby po środku, nie jest tak głośny jak głośniczki, ale już można słuchać lepiej niż na płycie głównej, trochę słychać szumu, ale tylko trochę, do tego ma "tylko" 16bity/48kHz.
Kiedyś dorwałem za grosze używany stary DAC(czy jak się to nazywa Cretive'a, taka szara skrzyneczka z napisem cośtam DAC 24 Bit), tam było super, pokrętło, kilka wejść i wyjść, w tym cyfrowe optyczne. Głośno i bez szumów. Niestety wyzionął ducha. Teraz jak patrzę na allegro, to sam nie wiem co wpisać: DAC, Wzmacniacz słuchawkowy...? Jak już coś znajdę, to ceny mnie przerażają. Do tego te chińskie ozdóbki z lampami. Czy to ma sens? chcę kostkę z pokrętłem, by wzmocniła mi słuchawki bez szumów w dobrej jakości.

A może polecicie słuchawki typu studyjnego(absolutnie bez podbitych basów), tak wygodne i lekkie jak AKG k240, ale jednocześnie o parametrach pozwalających na słuchanie bezpośrednio z płyty głównej.
Większość czasu słucham na słuchawkach dokanałowych(na spacerze), lub duże na bluetooth Bluedio jak coś robię i muszę chodzić po pokoju/domu. Ale czasem mam chęć się odprężyć, odpalić Tidal na Master/jakieś pliki Flac i posiedzieć na kanapie ze zgaszonym światłem i posłuchać muzyki tak jak się kiedyś słuchało, nie chcę mieć z tyłu głowy ucisku że słucham wzmocnione tanimi głośnikami które powodują szumy i pewnie masakrują jakość(nie wsłuchiwałem się aż tak bardzo).
A może zamiast Słuchawek jakiś rozsądny wzmacniacz/DAC czy jak się to nazywa do tych kopii AKG K240? Nie chcę wydać na to więcej niż muszę, bo dostałem nieźle po portfelu przez koronę, i muzyka to jedna z niewielu rozrywek na którą mnie stać.

Dzięki i przepraszam za rozwlekłość
  • 1
DAC, Wzmacniacz słuchawkowy...?


@RabarbarDwurolexowy: W sumie jedno lub drugie. To pierwsze będzie pełniło podwójną funkcje. Słuchawki AKG są dobre ale mają spory apetyt na prąd. Dlatego z płyty głównej tak słabo grają.

A może zamiast Słuchawek jakiś rozsądny wzmacniacz/DAC czy jak się to nazywa do tych kopii AKG K240?


@RabarbarDwurolexowy: I tutaj się trochę problem robi, możesz poszukać jakiegoś używanego wzmacniacza słuchawkowego/dac'a. Ale obawiam się, że coś dobrego będzie i