Wpis z mikrobloga

#perfumy #150perfum 249/150
Tom Ford Black Orchid (EDP) (2006)

Cześć. Dzisiaj oprócz recenzji jest także niespodzianka, ale o tym przekonacie się na końcu. Mam nadzieję, że się spodoba.

Pamiętam, że jak poznałem Black Orchid i Noir pour Femme Forda to przestałem brać na do końca poważnie to czy ktoś reklamuje dane perfumy jako kobiece czy męskie. Black Orchid czy to jako EDP czy EDT to zapach mogący być też z powodzeniem noszony przez facetów, których zachęcam do testów na sobie, niekoniecznie na skórze swojej kobiety. Niech to, że są to perfumy „for her’ was nie przestraszy.

Zacznijmy od tego, że są to perfumy słodkie, a nie gorzkie do czego próbują nas przekonać recenzenci. Wszak otwarcie nie jest ociekające słodyczą a bardziej ziemiste, ale od samego początku jesteśmy już atakowani balsamicznością, która w późniejszych fazach jest jeszcze bardziej prominentna i już staje się bardziej słodka. Z czasem pojawiają się też kwiaty takie jak orchidea czy gardenia ale nie zmienia to dalej postrzegania tych perfum jako unisex. Są tu też trufle, czarna porzeczka, a do tego bardzo intensywny czekoladowy aromat, który w połączeniu z paczulą, wanilią i drzewem sandałowym pachnie wiekopomnie. Nie braknie tu też elementów cytrusowych, które są tu jakby ciche i schowane za resztą a które łączą się z korzennymi przyprawami i akordami drzewnymi. Prawdziwe bogactwo aromatów. Sam zapach najprościej byłoby określić balsamicznym, ale z drugiej strony jest wyraźnie korzenny i może nawet drzewny. Dla mnie nie jest to w żadnym stopniu ulep.

Black Orchid to perfumy bardzo intensywne co też jest jednym z powodów tego jak świetnie się sprzedają mimo nie najniższej ceny. Trwałość jest ogromna nawet w trochę rozwodnionej i lżejszej wersji EDT, w wodzie perfumowanej bez większych problemów dobija do 12 godzin. Projekcja bardzo mocna, wyraźna i dająca nam poczucie zostawiania za sobą ogona.

Uniwersalnymi perfumami ich bym nie nazwał, nawet pomimo tego, że jest to w moim mniemaniu stuprocentowy unisex to jest to zapach z przeznaczeniem na chłodne dni a intensywność ich aromatu może razić nas i otoczenie w promieniu kilku metrów gdy jest cieplej. Dla własnego dobra zostawcie je też na wieczór i unikajcie komunikacji miejskiej.

Świetne, gęste i intensywne perfumy o wyraźnie balsamicznym i słodkim aromacie, które będą mogły się podobać Wam i waszym połówkom. Jedne z tych perfum Forda gdzie cena jest całkiem w porządku na to co dany zapach nam oferuje i nie jest przesadzona..

zapach: 9,0/10
trwałość: 9,0/10
projekcja: 9,0/10
podobne: Tom Ford Black Orchid (EDT), Van Cleef & Aprels Collection Extraordinaire: Precious Oud , Tiziana Terenzi Maremma
cena:100 ml za 320 zł
----------------------------------------------

A teraz obiecana niespodzianka. Niedawno użytkownik @powaznyczlowiek napisał do mnie, że jest w trakcie robienia skryptu dzięki któremu przeglądanie recenzji na tagu okaże się łatwiejsze. I robi to zupełnie bezinteresownie, dla mnie i dla Was. Po tym jak mi go pokazał to opadła mi szczęka. Zresztą sami zobaczcie.

https://ranking150perfum.herokuapp.com/

Można sobie teraz łatwo znaleźć jakąś recenzje, posortować perfumy po projekcji czy nawet ilości komentarzy na wypoku. Coś pięknego. Ostatnio trochę traciłem zapach ale takie rzeczy jak sprawiają, że nie chce przestawać. Szacunek dla @powaznyczlowiek i jeszcze raz wielkie dzięki. Zrobiłeś niesamowitą robotę!

Skrypt ląduje w belce tagu #150perfum
dr_love - #perfumy #150perfum 249/150
Tom Ford Black Orchid (EDP) (2006)

Cześć. D...

źródło: comment_16018862241qOPmCEi49vAIEspLB9Trt.jpg

Pobierz
  • 46
@powaznyczlowiek coś się sypło i u mnie nie działa:

FreeMarker template error (DEBUG mode; use RETHROW in production!): The string doesn't match the expected date/time/date-time format. The string to parse was: "2020-10-05 10:26:29". The expected format was: "MMM d, yyyy". The nested reason given follows: Unparseable date: "2020-10-05 10:26:29"


stacktrace pozwoliłem sobie wyciąć xD

zresztą wyszukiwanie też nie działa, nic się nie dzieje
@powaznyczlowiek:
Dobra robota, ale mam uwagi :)

1. Przydałby się klikalny link, który przenosi na pierwszą stronę, bo gdy w główną wyszukiwarkę wpisze się jakieś hasło i wyszuka, to nie ma jak potem wrócić na główną stronę [ poza cofaniem i odświeżeniem strony ].
2. Wersja mobilna [responsywna] by się przydała.

Jestem wzrokowcem i miniaturki ze zdjęciami po lewej są bardzo na plus.Od razu widać czego dotyczy wpis
@dr_love
Ehh Black Orchid...kiedy ja je poczuję na kimś w powietrzu, a nie na sobię:D
Pisałem już kiedyś, ale uwielbiam je i będąc w temacie JJ jeszcze to uważam, że Wild Orchid jest udanym klonem.
Nie tak złożonym, jakościowo nie tak dobrym, ale nadal udanym klonem.
Zgadzam się absolutnie z tym, że są to perfumy z pewnością bardziej słodkie, niż gorzkie.
Chociaż takich bardziej szorstkich elementów w nich nie brakuję, ale ja
@Overrr: @axton77: @dr_love: sortowanie poprawione - sortowanie po wielu kolumnach jest możliwe, wystarczy przytrzymać SHIFT przy klikaniu na nagłówki

@WujekAtom: dzięki za słuszne uwagi - co do wersji mobilnej/responsywnej to nie wiem czy będę w stanie to zrobić bo to by wymagało przygotowania zupełnie innej wersji, datatables, którego używam chyba się lepiej nie dostosuje do małego ekranu - ale poczytam. Link dodam bo to faktycznie mogłoby się pojawić