Wpis z mikrobloga

Halo mireczki z #gdansk #trojmiasto #osowa #audio #gramofon #winyl

Dostałem w prezencie gramofon Marley Stir it up i niestety po podłączeniu przez kabel 2x cinch/2x cinch do Microlabów FC330 dzwięk wydaje się być bardzo nieczysty i przerywający. Może być to prblem wbudowanego przedwzmacniacza? Nie ma żadnej różnicy jak ustawiam go na on/off. Pomyślałbym że to problem głośników, ale niestety taki sam problem występuje jak podłączam bezpośrednio pod gramofon słuchawki ISK 9999 (impedancja 32).
Rozumiem, że jak chcę dobrej jakości dźwięk to muszę zainwestować w prawdziwy wzmaczniacz + pasywne kolumny, jednak chciałem na razie wykorzystać co mam.
Orientuje się ktoś gdzie mógłbym podjechać sprawdzić sam gramofon przed odesłaniem go na reklamację lub co może być nie tak? Znam się na tym tyle, że jest igła szt. 1 i tyle mogę o niej powiedzieć :/
  • 23
@tennlan podłączyłeś gramofon do głośników za 300zl i dziwisz się, że źle gra?

Na słuchawkach nic nie zdziałasz bo, jak wspomniałeś, nie masz wzmacniacza.

Jak chcesz wykorzystać to co masz to odeślij ten gramofon bo nie masz nawet 10% niezbędnego sprzętu do niego
@kaaban: no tak, spodziewałem się odpowiedzi od koniobijców złotych kabli.

Co do głośników masz stuprocentową rację.
Ale wytłumacz mi, do czego ma służyć wbudowany przedwzmaczniacz jeżeli nawet nie jest w stanie dobrze grać na słuchawkach ?
Doskonale zdaję sobie z mediamarktowości tego gramofonu, ale z tego co widać po recenzjach zbiera niezłe opinie, więc prośba o trochę merytoryki, a nie szukanie aprobaty wąskiego grona zjebów liżacych się po jajkach
@tennlan: Jak powiedział poprzednik, potrzebujesz przedwzmacniacza, albo wzmacniacza, z wbudowanym przedwzmacniaczem. Dostaniesz za grosze jakiś używany na allegro, jeśli poszukasz. Wkładka pewnie jest MM, ale dobrze to sprawdzić na wszelki wypadek (może też być MC), bo przedwzmacniacz, który nie obsługuje wkładki MC z nią też nie zagra.
@GaiusBaltar: Wkładka gramofonowa Audio-Technica – wysokiej jakości wymienna wkładka typu MM
dobra, widać nie jest to prezent na mój aktualny stan wiedzy typu podłączam i mam
czyli wychodzi na to że ten preamp to ściema i muszę dokupić wzmaka i jakieś pasywne kolumny
@tennlan: Szukaj jakichś używek niezłych firm, ja mam Elac i jest git. Jeszcze była taka fajna polska firma robiąca kolumny, ale nazwa mi z głowy wyleciała. Dobrych kolumn i tak w bloku nie wykorzystasz nawet w 10%. Poczytaj też o dobieraniu kolumn pod wzmacniacz.

Generalnie, żeby to zrobić dobrze, to nie unikniesz poczytania na forach na temat szczegółów technicznych.
@GaiusBaltar: czyli wiem za co się dzisiaj wieczorem zabieram, dzięki
jednak uważam za bardzo mylące (w tym wypadku moją dziewczynę) opisy i zapewnienia sprzedawcy, że "wbudowany przedwzmacniacz w tym modelu wystarczy do podłączenia i słuchania komfortowo na domowych głośnikach lub słuchawkach bez dodatkowego wzmacniacza"
@tennlan: Hm, to może tam ten przedzwmacniacz jest wyłączony? Generalnie, jeśli jest przedzwmacniacz, to powinno być coś słychać. Jakość będzie pozostawiała dużo do życzenia, ale nawet domowe głośniki też mają jakiś własny wzmacniacz w środku.

Bardzo cichy dźwięk, to właśnie objaw braku przedwzmacniacza, albo puszczenia sygnału z wkładki MC przez przedzwmacniacz do MM.

[edit]: Popatrzyłem na specyfikację, to jest to? https://www.thehouseofmarley.com/turntable/stir-it-up-turntable.html

Jeśli tak, to upewnij się że przedwzmacniacz jest włączony, i/lub
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GaiusBaltar: dokładnie ten model. Preamp ma 2 pozycje on/off i nie ma absolutnie różnicy w dźwięku między tymi ustawieniami. Mam go podłączonego 2 cinche /2 cinche do subwoofera od głośników i gra tak jakby jedna strona i mocno zniekształca dźwięk. Dlatego pomyślałem że to wina głośników, ale na słuchawkach podpiętych bezpośrednio pod gniazdo słuchawkowe w gramofonie jest identyczny problem, więc moje pierwsze pytanie powinno być, jak sprawdzi czy działa mi przedwzmacniacz
@tennlan: Jeśli nie ma absolutnie żadnej różnicy w dźwięku, to obstawiam, że nie działa. Może trzeba to zrestartować po zmianie pozycji przełącznika? Nie mam pojęcia. Ja bym się skontaktował ze sprzedawcą, może jest jakaś istotna rzecz, której nie wiem.

Intuicyjnie na aux out powinno iść już po przedwzmacniaczu, bo chyba żaden przedwzmacniacz gramofonowy nie ma wejścia minijack.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GaiusBaltar: właśnie nawet nie ma opcji restartowania, teraz spróbowałem po prostu z restartem zasilacza. Upewnię się jeszcze u kogoś zajmującego się audio i będę najprawpodobniej musiał reklamować + w dalszej perspektywie dokupię resztę sprzętu. Dzięki za info
@tennlan: bez przedwzmacniacza na słuchawkach byś nic nie usłyszał, na głośnikach może coś cichutko i bez basu. Możliwe że tylko igła i ramie wymaga regulacji, choć niedziałający wyłącznik preampa wiele mówi o tym sprzęcie ( ͡° ͜ʖ ͡°)