Wpis z mikrobloga

#kuchnia #chwalesie #projektowanie #stolarstwo #protip

We wczorajszym wpisie o "wypasionej" kuchni zrobionej przez jednego Mireczka, dodałem zdjęcie swojej kuchni i chyba również przypadła wam do gustu. Generalnie to jesteśmy zadowoleni z tego jak to nam wyszło ;) Sami projektowaliśmy, oczywiście przy wsparciu pinterestu ;P dlatego jeżeli ktoś dopiero zaczyna przeszukiwać internet pod kątem inspiracji to chętnie coś mogę podpowiedzieć. Nasza kuchnia nie jest duża 8m2, kolory to RAL 5008- granat i RAL 9016 biel. Zlew Blanco, blat Egger marmur torano, natomiast podłoga płytki marazzi TREVERKCHIC NOCE ITALIANO. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tych płytek, naprawdę imitują drewno nawet z bliska! Nie chcieliśmy dzielić przestrzeni więc na podłodze zdecydowaliśmy się na jednakowe płytki w salonie i kuchni.
Najbardziej jestem jednak zadowolony, że się uparłem (gdzieś na filmie w stanach widziałem) zmywarkę na wysokości! To jest game changer i polecam każdemu. W Polsce raczej mało kto tak robi i wykonawcy kręcą nosem, ale użytkowo to jest bajka, normalnie stoisz i sobie ogarniasz zmywarkę <3
Generalnie cały czas jesteśmy w trakcie dopieszczania jak widać po lampach :)
rysiul86 - #kuchnia #chwalesie #projektowanie #stolarstwo #protip

We wczorajszym w...

źródło: comment_1602093965IXzy6GxpRifVgYDqXHDOV2.jpg

Pobierz
  • 61
  • Odpowiedz
@rysiul86: Ładnie, ale umiejscowienie zmywarki wygląda na nieprzemyślane. Wyciągasz sztućce po myciu i nie możesz ich od razu włożyć do szuflady, bo blokuje ją klapa zmywarki.
  • Odpowiedz
@rysiul86: Kurczę, to jednak ta kuchnia istnieje :D jeszcze niedawno z mężem przeglądaliśmy dużo wnętrz na pintereście i to było jedno z tych, co najbardziej mi się podobało i myślałam, że "pewnie to gdzieś zagranico!", a tu proszę :p kuchnia była robiona na wymiar? Z czego są fronty? Myślimy nad takimi granatowymi frontami, ale jak byliśmy w jakiejś firmie stolarskiej to dość słaby mieli wybór.
  • Odpowiedz
@qhardyq:

jak nazywają się płytki z klopa, dobrze widze że wykończenie przy ścianach jest z tych białych od wanny?

Pralka stoi wsunięta?ʕʔ


Płytki od klopa to jest to samo co w około wanny, muszę je namierzyć więc napiszę Ci później priva ;)
Pralka jest wsunięta i wolnostojąca na płytkach. Więc możemy ją w razie czego wysunąć aby zakręcić wodę posprzątać itp. Przez drgania musi być tak
  • Odpowiedz
tak zrobiles te zdjecia ze nic nie widac procz wejscia do kuchni


@PienieznyWieprzZMlotemBojowym: hmm, chciałbyś inną perspektywę? jakiś detal? coś mogę zrobić jeszcze inaczej :) I pytasz o kuchnię czy bardziej całe mieszkanie? Generalnie to ciężko całą kuchnie uchwycić bo jest w kształcie "U" i nie jest duża więc dlatego perspektywa z wejścia :)

śliczna kuchnia! Łazienka już mniej mi się podoba, nie lubię połączenia białych płytek z czarnymi fugami ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@pankalmar: haha spoko już w trakcie rozmyślania aranżacji to był istotny aspekt dla nas, bo mieszkanie nie jest duże więc dobrze że udało się ogarnąć fajne miejsce. Kote jest zadowolony, a nam się kuweta nie rzuca w oczy i jest w WC przez co ewentualny zapach jest tam gdzie mozna się go spodziewać i tak nie przeszkadza ;)
  • Odpowiedz
@Finchie: ja mam specjalnie chodnik w najbardziej brudzącym się miejscu w kuchni, bo można go prac w pralce i łatwiej go wrzucić raz na jakiś czas, niż szorować plamy z podłogi ;) na pstrokatym chodniku mniej widać chlapnięcia, niż na jednolitej podłodze
  • Odpowiedz
@Shagga: ona się otwiera jak barek do góry i faktycznie jak stoi coś wyższego na "palnikach" najbliżej to jest kolizja, ale do przeżycia. Dalibyśmy płytę bardziej na środek blatu, ale zgubiłaby się wtedy symetria teraz jest dokładnie nad szufladami, a szuflady, są symetrycznie rozmieszczone na ściance 2 kolumny szuflat xD Chciałem uniknąć #piekloperfekcjonistow i dlatego nie oddaliłem płyty mocniej ;) i dzięki temu są zachowane symetrie ;)
  • Odpowiedz
@rysiul86: super, że wrzuciles.
Nie wiem czy Twoja kuchnia i lazienka nie podoba mi sie bardziej niz moje (urzadzane rok temu) :D

Doceniam:
- podloga w lazience - śliczna - co to za model kafelek?
- kafelki za ściana - takie same z czarna fuga zrobilem w kuchni :)
- drobne elementy jak szklany pojemnik na mydlo i zloty kosz w kuchni - nikt na to nie zwraca uwagi jak przychodzi,
  • Odpowiedz
Hej! :) Haha no to tym bardziej miło mi to słyszeć ;)

Co do podłogi w łazience to marazzi ale modelu teraz sobie nie przypomnę, musiałbym gdzieś odszukać.
Właśnie tak jak mówisz, każdy detal ma znaczenie i wbrew pozorom potrzeba dużo czasu aby w miarę sensownym budżecie zrealizować swoją wizję ;) Bo czasem jak trafialiśmy na coś w internecie to ceny jakiejś pierdoły potrafiły iść w tysiącach ;P ale na szczęście bardzo
  • Odpowiedz