Wpis z mikrobloga

@ZlowrogiJanusz bo statystyki, to trzeba umieć czytać.
albo inaczej, żeby je zinterpretować z to trzeba mieć jakąś wiedzę.

ile oficjalnie w Polsce jest rolników?
coś koło 1,5 miliona jak nie 2.

a ile jest prawdziwych rolników, którzy produkują coś na rynek, mają swój sprzęt, inwestują i chcą się rozwijać?
Nie więcej niż 100 tysięcy.

więc nijak nie da się tym prawdziwym rolnikom przypisać preferencji wyborczej na podstawie tej statystyki.

To tak samo
@aks_762 no przepraszam cię bardzo.
z obecnych w sejmie tylko z każdej strony obrzucana gownem konfederacja była przeciw.
do tego PSL.
Nawet Kukiz głosował za.
lewica za.
koalicja obywatelska za.

no to na kogo innego mieli głosować?
ba powiem więcej
PiS do tej pory był raczej nie majstrował przy ustawach silnie uderzających w rolnictwo.
To i można było myśleć że będzie tak nadal.
a tu wielkie zonk i zdziwienie, że dziadkowi Kaczyńskiemu
Natomiast popierają i zawsze będą popierać PiS, wieśniacy co mają kilka świń, kur, jedną czy dwie krowy.


@pss8888: Ty chyba juz dawno na wsi nie byles. Takich rolników nie ma. Nawet przepisy zabraniają ci trzymac świnie i krowe, a juz kury w tym wszystkim to od razu tracisz wszystkie dopłaty.
@nunu85: I dokladnie tacy ludzie nie głosują na pis, bo oprócz tego krusu, normalnie pracuje. Na pis głosują ci 100h+, taka prawda. Jestem z rejonu gdzie bylo mase małych rolników, w gminie zostało moze z 10? Jestem w wieku gdzie obecnie ludzie przekazują swoje gospodarstwa dzieciom. +/- 5 lat odemnie, widać dokladnie co lajkuja na Facebooku i jakie partie popierają, pis i tylko pis.
@FortunaHej no właśnie nie.

sam jestem rolnikiem, nie jakims wielkim ale takim, że na godziwym poziomie już da sie żyć i ani ja ani dosłownie żaden z moich znajomych nie głosowaliśmy na PiS.
@nunu85: A tutaj wszyscy glosowali, nawet lepiej na profilu kolegi z klasy (to jest taki średni rolnik, chyba juz ich dlugi zjadają) jest jeden post poparcia pis a zaraz potem poparcia protestu.
@FortunaHej bo jak napisałem wyzej- PiS dotychczas był gwarantem, że się nie majstrowali przy ustawach w sposób rażąco szkodzący rolnictwu.
to i intuicja i doświadczenie kazały przypuszczać, że tak będzie nadal.
a że dziadkowi Kaczyńskiemu na starość odwaliło w tym akurat wzgledzie- ciężko było do przewidzenia.
To mnie nie dziwi, że protestuje.