Wpis z mikrobloga

@Plotkova99: żeby było czuć zmianę to byś musiała kupić i7 3770k, ale ceny są tak nie opłacalne jak na takiego starego trupa że upgrade robi się bezsensowny. Najlepsza opcja to chyba zrobić OC i wycisnąć z tego i5 ile się da.
  • Odpowiedz
@Plotkova99: Ja zrobiłem identyczny upgrade ok. rok temu, bo wcześniej kupiłem sobie 16GB pamięci 1600Mhz a okazało się, że 2500k takiej częstotliwości nie wspiera xD

zamieniłem na 3570k i jestem średnio zadowolony, bo przyrost wydajności w zasadzie żaden i przy współczesnych grach (Jedi: Fallen Order, Mass Effect Andromeda) już nie wyrabia i staje się tzw. bottleneckiem, ale imo mniej się grzeje, więc i pewnie żre mniej prądu. W dodatku trafił się
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Plotkova99: jedyny upgrade jaki by dał tobie komfort (chociaż na krótko) to upgrade na topowe i7 trzeciej generacji (i to też wymaga mocnego podkręcenia) , a te ciągle drogie na rynku wtórnym (bo to jedyny sensowny upgrade na ten socket). Nowe płyty wymagają już DDR4 więc dodatkowy koszt
  • Odpowiedz
@wykopowynoob: Nie znam się na OC, próbowałam podnosić mnożnik, podniosłam do 38x a potem na 40 i się zresetował :D prędzej coś popsuje niż zrobię OC.

@Dominiko_: jestem gotowa wydać więcej bo bez sensu że mam 1060 Armor, 16GB RAM a proc taki dziadkowy i mi wszystko ogranicza...
  • Odpowiedz