Wpis z mikrobloga

Heja, mam ciekawe pytanie - jakie znacie dania, które mogę wrzucić do diety redukcyjnej (bardziej po prostu zdrowe odżywanie), które nie wymagają pieczenia, gotowania, smażenia? Wiadomix - kurczak to podstawa oraz jajecznica, więc tyle przeboleje.
Aktualnie pomysły to :

Śniadanie - chleb razowy, ser zolty/kanapkowy/ogorek/pomidor, banan
Potem płatki owsiane, rodzynki, wiórki kokosowe

Obiad - brak pomysłu na danie bez obróbki, wątróbka+kapusta kiszona, kurczak w różnych konfiguracjach z ryżem

Kolacja makrela, serek wiejski +cynamon/różne dodatki, tuńczyk+kukurydza+ciecierzyca,
#dieta może tag #silownia, bo też pewnie mało czasu macie
  • 44
@antarhei: Jak ktoś nie ma 25 minut zeby zrobic jedzenie na caly dzien to ja nie wiem #!$%@? co on robi w zyciu.
Odmierzona ilosc piersi z kury/indyka - pokroić, przyprawić, wrzucić na blache i do piekarnika.
CZAS PRZYGOTOWANIA 5 min o ile kroisz jedną ręką, pieczenie 12-20min

Odmierzona ilość węglowodanów ryż/makaron//kasza itd. - wlać wodę do garnka, odpalić palnik, zaczekać aż się zagotuje woda i wrzucić węglowodany do garnka.
8-20min
@Estetykatopodstawa: no to jesteś jakiś turbo szybki albo się #!$%@?, bo tak jak @Skogyr: trzeba po sobie posprzątać, pomyć, żeby brud nie zalegał, a też robię żarcie na 3 dni. Praca 7-15, w domu jem 15:30, o 17 siłka ok.1:30h, o 19 siatkówka 2h. Dom po 21, a się trzeba umyć, zjeść. I tak od pon do czw. Więc tak - nie wiesz #!$%@? co niektórzy robią w życiu (
@miniCZOLG: siłka to 15 minut biegu, rozciąganie i wtedy na lekkich cieżarach. A siatkówka to jednak dyscyplina, gdzie jednego dnia wykonasz 20 ataków, a drugiego stoisz i raptem 5. W tym tygodniu miałem kryzys w środę, a wczoraj już było spoko, a wręcz mało.

@rand0mized: no właśnie chyba ten piekarnik ogarnę na rzecz gotowania i smażenia, bo lubię gotować i kombinować.
@kRpt: Ty mnie chyba trollujesz.
Ile zajmie pokrojenie w paski 1kg mięsa i posypanie przyprawą?
Następnie wrzucenie tego na blachę do pieczenia?
20 minut? No #!$%@? mi to zajmuje 3 minuty max.
Kolejny czas to sie robi w piekarniku, nie powinienem wliczać tego czasu bo przecież nie stoisz nad piekarnikiem i nie chuchasz na płomień aby się paliło.
To samo w przypadku wrzucenia paczki ryżu do wody.
No #!$%@? ile to
@Estetykatopodstawa: co Ty taki agresywny, gościu spokojnie. Nie doliczasz takich rzeczy jak rozgrzanie piekarnika, zagotowanie wody. Chyba, że masz 4 ręce i indukcję, do tego tak samo jak @kRpt: pozostaje gąbka, trzeba powycierać wszystko, bo zawsze woda gdzieś tryśnie. I to nie zajmie łącznie 25 minut...
@antarhei: Nie no #!$%@? mnie xD.
Z takimi wymówkami co chwila najlepiej po prostu odpuść sobie już na starcie.

Może ropisze Ci to od a do z jak to robie, bo widze ze to chyba jednak za trudne.

1. ODPALAM PIKARNIK, ŻEBY JUŻ SIĘ NAGRZEWAŁ.
2. ODPALAM CZAJNIK ZEBY ZAGOTOWAŁA SIĘ WODA, BEDZIE SZYBCIEJ.
3. W tym czasie gdy się nagrzewa/zaczyna gotowac woda KROJE PIERS Z KURCZAKA I WYJMUJE Z TOREBKI