Wpis z mikrobloga

Podsumowanie 12.10 w gabinecie lekarza POZ (lekarz podstawowej opieki często lekarz rodzinny):

Czas pracy do południa 4,5 godziny
19 pacjentów:
5 osobistych,
2 osoby odmówiły przyjścia do poradni,
4 covid-19 potwierdzone,
1 pacjent na kwarantannie,
6 nowych zleconych testów,
5 próśb o zaświadczenie o przeciwwskazaniach do noszenia maseczek, w tym 0 mających uzasadnienie.

Kto zajął miejsce dla tych co pilnie potrzebują pomocy lekarza?
- Pan lat 31, zdrowy, informuje ze miał bigeunke rano (1 luźny stolec), czuje się dobrze, zwolnienia nie potrzebuje.
-Pani lat 40, prosi o receptę na ibuprom bo słyszała, że ten na receptę działa lepiej.

Zawieszenie portalu gabinet.gov (strona przez która mamy możliwość zlecania testów) w sumie około godziny
Wyniki z piątku- nadal brak wyników na stronie gabinet.gov Pacjenci dostali informacje z laboratorium.

Czas pracy po południu 5 godzin
17 pacjentów
3 osobistych
1 odmówiła przyjścia
4 covid potwierdzonych
2 osoby na kwarantannie
4 zlecone testy
3 prośby o zaświadczenie o przeciwwskazaniach do noszenia maseczek, w tym 0 mających uzasadnienie,
1 wizyta policji w związku z łamaniem izolacji przez pacjenta

Kto zajął miejsce dla tych co pilnie potrzebują pomocy lekarza?
- Pan, który nie rozumie co oznacza izolacja i dlaczego nie może iść do lidla będąc dodatnim
-Pan, lat 42, wymuszający test w kierunku COVID-19, bez objawów, bez kontaktu z osobami zakażonymi, brak udziału w imprezach masowych, praca zdalna. A skoro już się nie da na test, to może chociaż TK płuc?

#polska #korona #koronawirus #lekarz #medycyna #lekarzpoz
  • 28
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Lekarz0poz: Testy powinien mieć każdy na życzenie inaczej nigdy nie poznamy skali zagrożenia jeśli dajemy testy ludziom z 40 stopniami gorączki bez węchu a ludzi z lekkim kaszlem odsyłamy z kwitkiem
@wshk: Na grypę nie jest jeszcze oficjalny sezon, stąd nie testujemy, jednoczenie wydaje mi się, że rzeczywiście na razie nie ma takich pacjentów (przynajmniej wielu). Przeziębień jest całkiem sporo, jak na początku października, wiele osób przy pierwszych objawach dzwoniło, tak teraz duża część zostaje na homeoffice na tydzień i dopiero przy braku poprawy się kontaktują z nami. Wszelkie które budzą nasze wątpliwości są zapraszane na osobiste zbadanie, ale i tak pojawiają
@Lekarz0poz: Nie mów, że testowaliście na grypę. xD po prostu. Jak ogólnie wygląda stan pacjentów z covid leczących się w domu? Tak ogólnie-statystycznie-poglądowo.
@wshk: Oczywiście! W poprzednich latach były szybkie testy, część mieliśmy darmowych dla Pacjentów, część osób sama je wykonywała.
Ogólnie większość całkiem nieźle, ładnie idą na leczenie objawowe. Dużo osób mówi o dramatycznym osłabieniu, praktycznie wszyscy mocno załamani psychicznie. Ja do tej pory tylko dwa razy wysyłałam Pacjentów do szpitala (obym nie powiedziała tego w złą godzinę).
@wrzesien: Duszność jest trudna do ocenienia, jeżeli mówimy rzeczywiście o takiej ciężkiej to u moich Pacjentów na szczęście rzadko. Jedynie jaką zgłaszają to przy dłuższym mówieniu, lekkim wysiłku czy po dłuższym kaszlu. U mojej większości gorączka do 38, która spada po lekach. Kaszel rzeczywiście ma większość, tak samo jak zanik smaku/węchu. Z innych ciekawych objawów bóle głowy, silne, często bez poprawy po lekach. Do tej pory miałam tylko jednego Pacjenta z
@wrzesien: Niestety ciężko jest wypośrodkować odpowiednią ilość czasu dla Pacjenta. Niektórzy potrzebują dłuższej rozmowy, niektórzy zajmują bardzo krótko, więc każdy jest w miarę zadowolony. Niestety czasem przychodzę wcześniej żeby uporządkować wszystko, a teraz posprawdzać też testy zlecone wcześniej czy zbadać Pacjenta z objawami nieinfekcyjnymi ale bojącego się o własne zdrowie i gdy jest szansa, że będzie chory Pacjent to nie chcą przyjść, albo zaczynają pracę jak my o 8 czy 9.
Niestety czasem przychodzę wcześniej żeby uporządkować wszystko


@Lekarz0poz: Czy musisz mieć na to pozwolenie od jakiegoś kierownika czy możesz sama sobie tak zdecydować o nadgodzinach? Ile nadgodzin wypada w tygodniu i o ile są więcej płatne niż zwykłe?
@wrzesien: Pewnie żeby były jakieś płatne trzeba zgody kierownictwa. Jednak biorąc pod uwagę, że fundusz płaci jedynie za pracę w godzinach 8-18 to pracodawca nie zapłaci za to. Jest to dobra wola (albo naiwność) lekarza żeby dostosować się do innych. Także jeżeli pytasz o mnie, nazwijmy to wolontariatem w dobre sprawie :)
@nemonormik: #lekarzpoz :) Ale szczerze to nie da się przygotować, zawsze coś nas zaskoczy. Warto wybrać POZ z bardziej doświadczonym lekarzem, a także mieć numer do znajomego zaufanego lekarza żeby zapytać o wszystko. Jak dla mnie złota zasada- "traktuj innych tak jak sam chciałbyś być traktowany" :)