Wpis z mikrobloga

Mam taką sytuację.
Chciałbym wymienić ogrodzenie i bramę wjazdową na posesję.

Pierwsza sprawa to chodnik miejski. Podjazd do bramy i wejście do furtki nie będą się pokrywać z układem nowego ogrodzenia. Chcę szerszą bramę przesuwną a być może nawet dwie oddzielne, oraz furtkę w innym miejscu.
Jak to wygląda teraz od strony organizacyjnej? Jest w ogóle możliwość ułożenia kostki brukowej przed wjazdem w taki sposób aby pasowała do nowego rozkładu? Do kogo trzeba się z tym zgłosić, jakie pozwolenia uzyskać, jakie są koszta? Ktoś miał taką sytuację?

Druga sprawa to słup telefoniczny przy ogrodzeniu. Przez niego nie mogę zrobić sobie dodatkowej bramy wjazdowej, lub przesunąć obecną.
Jaka jest szansa, że przeniosą ten słup w inne miejsce, najlepiej w #!$%@? gdzieś, albo przynajmniej na granicę działek o te 2 metry, tak, żeby mi nie przeszkadzał.

Jeśli ktoś miał tego typu przygody, proszę o podzielenie się wiedzą.

#budowadomu #budownictwo #remontujzwykopem #dom #kiciochpyta
  • 9
@Rafalski45: Tak, tylko, że u siebie to możesz robić co Ci się podoba. Tutaj chodzi o chodnik przed bramą. Jak x lat temu układali bruk, to porobili podjazdy każdemu tak jak wynikało z układu jego bramy.
Teraz chcę zrobić nową bramę i to nie będzie się pokrywać z aktualnym podjazdem
@Rafalski45: ahhh okej, już rozumiem. I jak ro robiłeś? Sam? Czy firma jakaś? Rozumiem, że rozebrałeś chodnik, wysypałeś dodatkową warstwę podkładu i położyłeś na nowo? A bardzo masz uczęszczaną ulicę? U mnie jednak jest spory ruch i wszystko na widoku.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ekspert_z_NASA: jezeli slup telefoniczny to pewnie orange? Moga przenieść bezpłatnie w granicy dzialki. Tylko musi byc powod np uszkodzony etc
Przerabialem temat ostatnio. Trzeba napisać pismo, ale ciężko z nimi cos załatwić
@adekk1: pewnie Orange, bo wykupili TP już dawno.
W granicy działki mówisz? Słup jest przed działką przy ogrodzeniu ale blokuje mi możliwość zrobienia dodatkowej bramy, więc mogliby go przynajmniej przenieść na granicę z sąsiadem. To byłby mój powód, natomiast jeśli potrzebują też uszkodzenia, no cóż... może i się uszkodzi, nigdy nie wiadomo co los przyniesie.
@Ekspert_z_NASA: Jeśli chodzi o dodanie wjazdu, to trzeba mieć pozwolenie z urzędu miasta, zgodę na zajęcia pasa drogowego, itd. Siostra przesuwała wjazd na działkę, to poza koniecznością położenia nowej kostki, w miejscu trawnika, obniżenia chodnika i krawężnika, musiała jeszcze rozebrać kostkę w poprzednim miejscu i zasiać tam trawę. Co prawda, nie wiem jakby to wyglądało, że powiększa się wjazd, więc siłą rzeczy, zmniejszy się trawnik (chyba, że go nie masz, to