Wpis z mikrobloga

Zaczynam przygodę z siłownia, nie mam nikogo kto mógłby mi doradzić, mam 184 cm wzrostu i 88 kg, dlatego chciałem trochę schudnąć I zrobić mięśnie, poszedłem do sklepu się spytałem chłopa co na start, kreatyna przed białko po będą efekty, od kreatyny przytylem do 90, choć na każdym treningu biegałem 3-7 km, jak ogarnąłem jak to działa to odstawiłem I jestem w punkcie wyjścia. Nie wiem skąd czerpać informację na ten temat, jakie ćwiczenia robić I co powinienem ćwiczyć bo jak szukałem ciagle czegoś na szybko bo wcześniej mi się nie chciało usiąść na dupie I to jakoś rozplanowac to były nazwy mięśni o których nawet nigdy nie słyszałem, pomoże ktoś dla początkującego? Jakieś źródła, co warto wiedzieć I jak komuś się nudzi to bym zadał jeszcze kilka innych pytań #silownia #mirkokoksy
  • 8
@keczupzmajonezem:
Dobrze, więc posłuchaj mnie *#!$%@?* uważnie.
1. Ustalasz dietę. Aplikacja fitatu będzie tu pomocna lub jakieś inne.
Wpisz w google kalkulator zapotrzebowania kalorycznego i wprowadź swoje dane. Od tej puli co wyjdzie zaczynasz, oczywiscie ukladasz diete pod to i ją stosujesz.
Kalkualtor to tylko pomocnik, czy faktycznie te kalorie beda odpowiednie dowiesz sie po około tygodniu.
Masz wtedy 3 możliwości:
a) schudleś, czyli spoko bo to chcesz osiągnać -> osiagnales
@keczupzmajonezem czasami dorzucam odzywke jak potrzebuje, ale nie w tym rzecz. Chodzi mi o to, ze fit biznes wyprodukowal w zbiorowej swiadomosci tak silne skojarzenie treningu silowego z suplementami, ze poczatkujaca osoba idzie do sklepu zanim zacznie cwiczyc, co jest absurdem, bo te suple nie sa do niczego potrzebne, moga jedynie sie okazac pomocne w niektorych sytuacjach.