Wpis z mikrobloga

@promateosz: to ciekawe. Raz się wdalem w dyskusje z angielskim farmaceuta o wyższość paracetamolu nad aspiryna i jego koronnym argumentem na wyższość paracetamolu było to że aspiryna z alkoholem niszczy wątrobę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@piwniczak:

Leku tego powinni wystrzegać się chorzy z przewlekłym zapaleniem lub marskością wątroby. Ze względu na narastające stężenie NAPQI, niebezpieczne są zwłaszcza duże dawki paracetamolu, zażyte na przykład omyłkowo. U osób regularnie spożywających alkohol istnieje szczególnie duże ryzyko uszkodzenia wątroby (synergiczne działanie toksyczne alkoholu i paracetamolu).


Spożywanie napojów alkoholowych łącznie z paracetamolem może prowadzić do toksycznego uszkodzenia wątroby, nawet w przypadku stosowania zalecanych w ulotce dawek.


Źródło to wikipedia.
@piwniczak: po co to sie wdawac, mi czasem proponuja to mowie im ze mam problemy z watroba i nerkami... i od razu zamykaja morde, zaden sie nawet na zajaknie ze nie nie to nie szkodzi XD starodawne leki dla plebsu, jak juz brac cos na bol to kodeine czy cos prawdziwego.
tak samo jest z ibuprofenem - ile to razy ktorys mi zalecal... to mowie ze ibuprofen wywoluje problemy z plodnoscia