Wpis z mikrobloga

Mirki kupuje samochód, budżet do 80k. Trasa mieszana. Moje główne wymagania to pojemność (dziecko w domu). Obecnie mam BMW serii 1 i mam dość tej ku*wy. Na oku mam używanego superba w combii ale zastanawiam się czy może nie da rady jakoś taniej...
#motoryzacja #samochody
  • 11
@wee2: Ford S-Max. Jak masz mieć wielkie auto, to niech będzie wygodne dla wszystkich. Do tego spakujesz dwie klatki dla psów i mase torb i wózek dziecięcy. Mój ojciec kupił forda s-maxa za około 25 tys. z 2014 roku i te samochody dobrze trzymają cenę. Jest w pełni wyposażone i wychodzą bardzo dobrze w testach zderzeniowych nawet z tirem (od początku samochodu, do kierowcy jest z 1,5 metra) i silnik ucieka
@bmj14741: @wee2: Pomyliłem się. Samochód z 2011 roku, ojciec kupił za 25 tys. i obecnie po 4 latach tyle by dostał za niego. Po drodze bodajże weszła jakaś ustawa, która spowodowała to, że samochody sprowadzane z Europy czy Niemiec miały lekko podbitą cenę (jakas ekologiczna za sprowadzanie Diesli?).
@wee2: musisz bardziej sprecyzować swoje wymagania. Wspomniałeś o skodzie superb, nie wiem jaki silnik ale silniki TSI bym odradzał. Zwolennicy wpatrzeni w grupę VAG twierdzą że są poprawione, no ok może z rozrządem już poprawili to ale jak olej brał tak bierze dalej i to w sporych ilościach. Mieliśmy kiedyś we flocie tiguany, nowe auta a często trzeba było robić dolewki. Wspomniałeś o dziecku i pewnie główny nacisk to praktyczność także