Wpis z mikrobloga

Juz kiedys pisalem, ze majac dzis 35 lat, uwazam, ze przyszlo mojej generacji dorastac w "najlepszych" czasach!

Czuje duzy podziw dla dzisiejszych dwudziestolatkow, ze maja sile zyc w tych wyjatkowo trudnych czasach, odnajduja sie, radza sobie i w wiekszosci wyrosna na ludzi.

A co bylo takiego zajebistego dla tych urodzonych jeszcze w latach 80-tych?
- dziecinstwo, gdy w calym kraju pyla podobna bieda. Bez znaczenia czy byles z Wroclawia, Plocka, Lublina czy Swiebodzina, spedzales cale dnie na podworku, grajac w pilke, chodzac po drzewach
- swiadomosc, ze wszyscy jestesmy sobie rowni! Polski niedostatek nie macil dzieciakom w glowie jak dzisiaj, bo kazdy mial ciuchy z lumpeksu lub po rodzenstwie, nie bylo wtedy tak duzych roznic spolecznych, jak obecnie
- radosc z drobnych przyjemnosci i kazdej zabawki. Dzieciaki nie byly tak rozpieszczone dostatkiem, najtanszy zestaw LEGO dawal radosc na miesiac zabawy. A wiekszosc zabawek to chinskie gowno z targu, ktore pamietam do dzisiaj

Wy - mlodzi ludzie urodzeni czesto po roku 2000 - macie #!$%@? z mojej perspektywy! Polska stala sie srednio udana kopia panstwa zachodniego, gdzie wulgarny kapitalizm od wczesnych lat pietnuje ludzi ze wzgledu na pochodzenie i grubosc portfela rodzicow. Przyjezdzacie na studia do duzego miasta i na starcie macie #!$%@? przez olbrzymie koszty (ktore ciagle rosna!) zycia, presje rowiesnikow, odnosnie tego jak macie wygladac, co robic, co myslec, gdzie i co jesc...

Ja nie dalbym sobie rady we #wroclaw 2020 jako student, gdybym byl spoza tego miasta! Jak przezyc, skoro dla mnie, czlowieka z wlasnym mieszkaniem ceny coraz bardziej przerazaja...

Dlatego tym bardziej czuje podziw, ze bedac dla was boomerem, ktory potykalby sie o wlasne nogi, gdyby przyszlo mu miec 20 lat w roku 2020, dajecie sobie rade i wyrastacie na kolejne pokolenie Polakow, ktorzy NICZYM sie juz nie roznia od swoich kolegow z reszty bogatego swiata (moje pokolenie bylo namaszczone ta bieda i kompleksami, ktore czesto wciaz pielegnujemy, gdy wyjezdzamy za granice, pamietajac, jak kiedys bylo przasnie w porownaniu z owczesnym bogatym zachodem)

( ͡° ͜ʖ ͡°)

#oswiadczenie #takaprawda #polska #studia
J.....s - Juz kiedys pisalem, ze majac dzis 35 lat, uwazam, ze przyszlo mojej generac...

źródło: comment_16026574466GPCjIWPrGApughNDB0bWM.jpg

Pobierz
  • 57
  • Odpowiedz
@Jud-Suss: no ale pisales ze "dziecinstwo, gdy w calym kraju pyla podobna bieda. " Jestem starszy od ciebie i tak nie bylo. Zawsze mieszkalismy w domkach zaczynjac od 80m segmentu konczac na 200 domku. Wakajce zawsze za granica - nad baltykiem bylem pierwszy raz w zyciu 3 lata temu. Kolorowy telewizor, pierwsze video na ulicy gdzie kasety ojciec przywozil z gieldy z lodzi. Samochod zawsze byl czy to syrena czy polonez.
  • Odpowiedz
@banan-smietana: To, ze stanowiles jakis promil, nie zmienia obrazu wszedobylskiego skromnego zycia Polakow. Masz inne wspomnienie swojego dziecinstwa i zdecydowanie trudniej bedzie ci znalezc rozumiejacych cie ludzi, ktorzy dorastali w latach 80-tych czy na poczatku 90-tych.
  • Odpowiedz
@Jud-Suss: Kiedyś nie było pedalstwa i pedofilii i jakoś się tak żyło normalniej. Teraz rodzice są straszeni coraz to nowymi plagami co przenosi się na dzieci i młodzież. Nie do pomyślenia teraz żeby dziecko samo chodziło do szkoły czy pograć w piłkę co kiedyś było normalne, spanie u kolegi teraz to pedalstwo, wszędzie czyhają pedofile którzy częstują cukierkami, dzieci muszą mieć drogie ubrania i telefony żeby nie być wyśmiewanymi, chłopaki nie
  • Odpowiedz
dziecinstwo, gdy w calym kraju pyla podobna bieda. Bez znaczenia czy byles z Wroclawia, Plocka, Lublina czy Swiebodzina, spedzales cale dnie na podworku, grajac w pilke, chodzac po drzewach


@Jud-Suss: urodzeni na przełomie wieków również mieli takie dzieciństwo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Ok, komunisto, ale twoj socjalizm juz nie wroci uczynic wszystkich rownie biednymi. A to ze ludzie maja mozliwosci nie czyni ich automatycznie przegrancami, tylko ich zle wybory.
  • Odpowiedz
- Patologia w szkole taka jak dzisiaj albo jeszcze gorsza, wcale nie było tak że wszyscy byli biedni to nie było prześladowania za biedę - była jak najbardziej tylko granica byłą przesunięta i wyróżniali się ludzie z naprawdę biednych rodzin


@czlowiek_maupa: patologia w szkole to jeszcze po 2010 byla okrutna - u nas w gimnazjum nauczyciele nie zwracali uwagi na bójki - "U:prosze pani bo tam sie biją N: to niech
  • Odpowiedz
@tomislawniepelka: U mnie tak samo, byłem pierwszym rocznikiem, w którym wprowadzono gimnazja i była tam niezła patola, i oczywiście totalna olewka ze strony nauczycieli dokładnie jak w memach "nie interesuje mnie kto zaczął, podajcie sobie ręce" xD różnica była tylko taka, że wtedy nie było komórek z opcją nagrywania więc te wszystkie akcje zostawały w wąskim gronie

edit:
przypomniałem sobie akcję w podstawówki, była w klasie dziewczyna właśnie z bardzo biednej
  • Odpowiedz
@Jud-Suss: Faktycznie zajebiste czasy i stworzyły zajebistych ludzi xD Bieda, alkoholizm, wszechobecna patologia. Do dzisiaj tamte pokolenie cierpi przez #!$%@? mentalność i dorastanie w syfie. Współcześni nastolatkowie są od nas znacznie lepsi, bardziej otwarci, przyjaźni i pozbawieni głupich kompleksów. Po raz pierwszy w historii Polacy są tak bogaci, maja szeroki dostęp do najlepszych uczelni na świecie w ramach przeróżnych programów. Mogą bez obaw wyjeżdżać i osiedlać się wśród ludzi, na których
  • Odpowiedz
- dziecinstwo, gdy w calym kraju pyla podobna bieda. Bez znaczenia czy byles z Wroclawia, Plocka, Lublina czy Swiebodzina, spedzales cale dnie na podworku, grajac w pilke, chodzac po drzewach


nic się nie zmieniło nadal tak jest

- swiadomosc, ze wszyscy jestesmy sobie rowni! Polski niedostatek nie macil dzieciakom w glowie jak dzisiaj, bo kazdy mial ciuchy z lumpeksu lub po rodzenstwie, nie bylo wtedy tak duzych roznic spolecznych, jak obecnie


totalna
  • Odpowiedz
No i pojawila sie nowa technologia, ktora #!$%@? te relacje miedzyludzkie. Ja doskonale pamietam czasy bez komorki, nie mowiac o smartfonach i internetem w kieszeni. Ludziom dzisiaj sie juz nie chce angazowac w relacje... Coraz czesciej nie masz kolegow, z ktorymi pojdziesz na browara, bo mozesz sobie zostac w cieplym mieszkaniu i pogadadac przez apki.


@Jud-Suss: ludzie muszą cie po prostu nie lubić, ja mam wielu znajomych z którymi się spotykam.
  • Odpowiedz
@czlowiek_maupa: patrzysz przez pryzmat znajomości dzisiejszej technologii. Wtedy dla ludzi problemem nie było, że wszędzie były polonezy, bo nie było alternatyw. Więc z kolei Twoje to takie zoomerskie gadanie, bo aż tak kolorow teraz to nie jest jak gadasz.

- 5 złotych to była kupa kasy bo ludzie przeciętnie zarabiali po tysiąc na rękę, pamiętam że jak kolega się chwalił że jego stary zarabia 3 tysiące to nikt mu nie wierzył
  • Odpowiedz
@Jud-Suss ee tam,juz wtedy byl szpan na ciuchy big stara,ba nawet do dzis jest ten sam sklep dr martensa w miescinie(nie wiem jakim cudem to przetrwalo i kto tsm kupuje) powrot kogos z ogorkow w Niemczech jak swieto w okolicy,ford probe ,opel calibra symbol luksusu(znajomy w 99 chyba juz mial corvette) ,lokalne dyskoteki ,tam sie ubieralo lepsze cudenka markowe
  • Odpowiedz