Wpis z mikrobloga

Hej,

Właśnie wydałem wersję 1.2 Czkawki w której dodałem wyszukiwanie po podobnych obrazach.

Działa to tragicznie wolno, bo około 120 sekund na przetworzenie około 3000 dość niedużych obrazów z Kodi, ale według moich pomiarów to i tak z 5 do 10% szybciej niż DupeGuru.

Dodatkowo umożliwiłem za pomocą dwukliku otwieranie wyszukanych plików(przez dowolne narzędzie).

Póki co przy usuwaniu nie usuwa wszystkich wystąpień danego pliku, ale gdzieś na dniach powinienem to zrobić.

Algorytm jest dość prosty:
- Otwiera i #!$%@? obraz(jpg,png) za pomocą imghash do base64
- Mierzy odległość pomiędzy hashami za pomocą metryki Levenshtein (od 0 do 3)
- Grupuje wyniki

Pliki można pobrać tutaj - https://github.com/qarmin/czkawka/releases/tag/1.2.0 , ale jeśli macie wystarczająco duże cohones to możecie sobie je skompilować samodzielnie.

Nie ma wersji GUI dla Maca, ponieważ nie mam dostępu do tego mitycznego systemu dostępnego tylko na specjalnie wyselekcjonowanych komputerach.
Jeśli ktoś chce, to może dostarczyć mi instrukcję kompilacji GUI w CI na Macu, to wtedy takie wersje będę udostępniał.

W sumie na Ubuntu 20.04 to chyba jeden z niewielu działających wyszukiwawczy podobnych plików(DupeGuru nie odpala się z paczki deb)

Czkawka NIE korzysta wcale z internetu, więc wyniki nigdzie poza komputer nie wyjdą dlatego można jej używać bez przeszkód i nie obawiać się o swoją prywatność.

#czkawka #linux #komputery #tworczoscwlasna #programowanie #prywatnosc #technologia
q.....n - Hej,

Właśnie wydałem wersję 1.2 Czkawki w której dodałem wyszukiwanie po...

źródło: comment_1602754193vU27XD0R4QWijBxquuhxxE.jpg

Pobierz
  • 10
@qarmin: Mam takie pytanie, może mądre może głupie, w jakich sytuacjach takie szukanie duplikatów jest pomocne? Jak od 20 lat korzystam z komputera tak nigdy takiej opcji nie potrzebowałem. Nawet gdybym dziś chciał posprzątać coś na dysku, to nie bardzo rozumiem. Jeśli posiadam kopie plików to celowo je utworzyłem. Do czego to zwykłemu Kowalskiemu?
@qarmin: do czego to służy?


@elf_pszeniczny: Program do czyszczenia systemu z nieprzydatnych plików
Nowo dodana funkcja do wykrywania podobnych obrazów, które można np. usunąć(ktoś ma na przykład podobne memy ale w różnej rozdzielczości i chce zostawić większy)

@qarmin: daj jakiś bezpieczny adres czegoś tam coś tam to donejt poleci


@thority: Dzięki, ale póki co projekt robię pro bono i nie chcę by ludzie czuli się wpłatami jakoś przywiązani
@qarmin: Bardzo fajny i szybki program. Brakuje mi opcji pozwalającej porównać 2 katalogi (wśród wyników wyszukiwania), żeby móc usunąć jeden z nich w całości. Wystarczyłoby pod PPM podpiąć opcję "Otwórz folder w menedżerze plików". Albo po wybraniu grupy "Wybierz jako przeszukiwane katalogi", a wtedy można by już wykorzystać zaznaczanie starszych, pierwszych itp. (to co już masz zaimplementowane).

Dobra robota. Bardziej podoba mi się twój program niż ten, na którym się wzorowałeś