Wpis z mikrobloga

@n_____S:
Twardość siodła w sumie nie ma nic do tego. Może być za wązkie, za szerokie, za bardzo do tyłu, za bardzo do przodu, za wysoko, za nisko, brak poziomu. W połączeniu ze złym mostkiem albo złym rozmiarem roweru mogą dziać się cuda :).
Jak z blokami już kombinowałeś to może czas na bikefitting? :)
@uysy: wolę samemu nauczyć się regulacji ustawień ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jakoś dużo nie jeżdżę, więc bikefitting to przesada. Jeśli wkładki nie pomogą, to dalej będę kombinował.
Myślę, że to wina wkładek, ponieważ na pedałach platformowych i w normalnych butach (z grubszą wkładką, Salomon) stopa nie drętwieje.
@n_____S: Całkiem nieoironicznie, samemu to sobie krzywdę można zrobić (można też nie zrobić).
Jeżeli na rowerze spędzasz po 2-3 godziny, to mocno zalecam bikefitting. Możesz byc mocno zaskoczony, jak bardzo źle masz ustawiony rower.
W normalnych butach na platformach stopa układa się tak, jak jesteś zbudowany. Na SPD wymuszasz odpowiednie ustawienie. Jak widać, złe.
@n_____S: Nie wiem jak w SPD-SL ale w SPD możesz poluźnić sprzęgło. To niekoniecznie może być wina wkładki. Jak zakładam grubsze skarpety to mi też drętwieją stopy. Spróbuj zrobić więcej luzu w bucie i coś cienkiego założyć. Następnym razem weź ciut większy rozmiar buta.
@Adrian00: Na ile wyceniasz zdrowie swoich kolan, pleców, rąk i ogólną wygode długiej jazdy na rowerze? Zapłaciłem 400zł, zapłacę drugie za bikefitting na drugim rowerze. Ponad połowa ludzi jeżdżących na szosach ma...za duży rozmiar :). Widzę to, zwłaszcza po wiedzy z bikefittingu :).
cc
@n_____S:
ponieważ na pedałach platformowych i w normalnych butach (z grubszą wkładką, Salomon) stopa nie drętwieje.


@n_____S: To jest wina złego ustawienia bloków, a nie wkładek mirku :).
Pisałem Ci o tym wyżej.
@n_____S: co do grubych skarpet w zimie i drętwienia nóg. Tutaj jest taka analogia z butow narciarskich, im bardziej gruba skarpeta, tym bardziej zimno w stopy :P. Jeżeli masz dobrze spasowane buty, to zalożenie grubszej skarpetki powoduje ucisk na stopę i znacznie zmniejsza krążenie. Czasami warto zostawić normalne skarpetki, dzięki temu stopa nie jest uciskana i krew lepiej krąży.
Możesz też mieć problem, ze źle dobranym butem po prostu.
@uysy: Mi drętwieją stopy nawet na rowerze spinningowym, więc nie sądzę, że bikefitting w moim rowerze cokolwiek by zmienił. Ja wiem niemal na pewno, że tutaj chodzi o rozmiar buta. Jak jeżdżę w noskach to ja miałem to samo.
U mnie bikefitting to koszt nie 400pln a 350€ ;)
A gdzie ty robiłeś?