Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej. Mam nietypowe pytanie do #rozowepaski
To nie jest bait jakby co.

Czy nietypowe akcentowanie (na ostatnią sylabę) może negatywnie wpływać na moje relacje z dziewczynami? Wiem, że to brzmi niedorzecznie, ale ostatnio pewna mirabelka mi uświadomiła, że to może być jakaś tam przeszkoda i ogólnie gwara jest postrzegana jako minus.
Tak z własnego doświadczenia to nigdy tego nie zauważałem, wręcz przeciwnie, koleżanki często prosiły żebym coś do nich powiedział gwarą (normalnie mówię po polsku tylko z tym nietypowym, góralskim akcentowaniem).
Po prostu zawsze wydawało mi się, że to jest neutralne i nikt mnie nie skreśli jako chłopaka tylko dlatego, że w nietypowy sposób akcentuję xD

#gwara ♯jezykpolski #randki #randkujzwykopem ♯zwiazki ♯mirabelkopomusz

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f893ecf605297c54a62c955
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Przekaż darowiznę
  • 18
@AnonimoweMirkoWyznania mój facet mówi na pole a ja na dwór, oboje z różnych stref Polski. Ale fakt jak jadę do nich to mówię na pole hehe Oboje używamy swoich regionalizmów i nigdy to nie było czymś negatywnym a wręcz fajnym. Nie rozumiem warszawkowych słoików i ich zapędów do bycia kimś lepszym. Dla mnie to inne akcentowanie to nie ujma tylko coś charakterystycznego i innego wyróżniającego z tłumu ludzi więc to pozytyw ale
@AnonimoweMirkoWyznania: nie powinieneś w ogóle się tym przejmować a już w szczególności myślęc w sposób aby być idealny i żadna różowa nie mogła się do ciebie o nic przyczepić, to bardzo zła droga. Pokazuje też że masz niskie poczucie wartości i potrzebujesz opinii innych aby dobrze o sobie myśleć..

Koło #!$%@? powinno ci to latać, ty patrzysz na to jaka jest kobieta która chcesz, a nie szukanie niedoskonałości w sobie.
WybuchowyObywatel: Szczerze, to akurat w tym przypadku bardziej zastanowił bym się czy chodzi tylko o twój akcent, czy może o to, że jesteś góralem, bo niestety, ale góralszczyzna w Polsce wielu ludziom kojarzy się niezbyt sympatycznie, z czymś co jest ciężkie ultrakonserwatywne, przaśne i #!$%@?ące jak pijany wujek na weselu co #!$%@? się o to, że nie chcesz się z nim napić.

Zaakceptował: LeVentLeCri