Wpis z mikrobloga

Grubo! Janusze Biznesu alert.
Palarnia kawy Uno Espresso - Odija z #poznan uruchomiła zbiórkę na portalu Polak Potrafi aby w ogóle móc przetrwać

Potrzebujemy Twojej pomocy, by uratować firmę i naszych pracowników. Uno Espresso [...] walczy o przetrwanie.


Byli w tak złej sytuacji biznesowej, że aż kupili nową maszynę do kawy za 200 000 zł (sprawdzone info z branży kawowej) xD
Po co takie przedstawienia? Wzruszające historie i... Dej, pomusz...

#januszebiznesu #covid19 #koronawirus #kawa #polakpotrafi #afera
  • 17
@dinor913: owszem, tyle że przedstawił historię o złej kondycji firmy, stąd ta zbiórka. Czy to uczciwe kłamać o nadchodzącym wielkimi krokami upadku, utrzymaniu posad pracowników, wzbudzając litość , a potem kupować linię produkcyjną? Nie.
@deafpool: a znasz Leszka? Bo ja znam osobiście i jestem ciekaw co on na Twoje rewelacje i z chęcią podeślę mu linka.

Poza tym nie wiem czy wiesz, ale ten piec mogli zamówić już wiele miesięcy temu, to nie jest mikrofalówka, że wchodzisz do sklepu i masz, wziąć na niego kredyt, bo zaczynali od małej dystrybucji sprzętu, później kawiarni, a teraz rozbudowują palarnię.

Poza tym takie maszyny bierze się w kredyt
@geuze: nie znam żadnego Leszka. Podeślij mu, chętnie dowiem się co ma do powiedzenia w kwestii żebractwa na utrzymanie etatów :)
Ta nazwa palarni zapadła mi w pamięci z powodu zbiórki. Teraz na IG zobaczyłem sugerowany post o nowej maszynie.

Poza tym nie wiem czy wiesz, ale ten piec mogli zamówić już wiele miesięcy temu

Zbiórka była w kwietniu może maju. Więc pół roku temu. Na maszynę czeka się tyle? No
@geuze: nie znam żadnego Leszka. Podeślij mu, chętnie dowiem się co ma do powiedzenia w kwestii żebractwa na utrzymanie etatów :)


@deafpool: No Leszek to właściciel firmy, Odija to jego nazwisko. Nie chcesz to się nie dorzucaj, akurat światek kaw specialty jest bardzo specyficzny, tutaj nikt nie chce nic za darmo tylko dostajesz kody. Zbiórka jest zakończona, nie jest to zwykłe "dej". Po drugie, wkleję tylko fragment rozmowy.

Myślę, że
geuze - > @geuze: nie znam żadnego Leszka. Podeślij mu, chętnie dowiem się co ma do p...

źródło: comment_1602862591J6b70cvW2DQrN35GHRrsKB.jpg

Pobierz
@HansLanda88: w kawiarni 1-4kg dziennie, zależy jaki gabaryt i przemiał, może iść więcej. Taka mikro palarnia równie dobrze może palić 1000kg, a może 10 000 :) Zależy, nie wiem jakimi wolumenami obraca akurat Leszek, ale żeby to się opłacało to musi iść w tonach. No i klienci indywidualni, to tylko część zysku - najwięcej sprzedaje się chyba do innych kawiarni, ale nie wiem jak to teraz w Polsce konkretnie wygląda, bo
@deafpool: przecież oni tę zbiórkę robili na wiosnę, jak był pierwszy lockdown. Ta palarnia dostarcza kawę do biur, z dnia na dzień stracili klientów na miejscu i na ziarna. Wiele palarni/kawiarni kaw specialty robiło wtedy zbiórki, mało tego: lokale gastro też robiły takie zbiórki, bo miesiąc zamknięcia oznaczał brak płynności. Nic w tym niezwykłego, że robili co mogli, żeby się nie zawinąć (i super ze się udało!)