Wpis z mikrobloga

@Hanlan: Wiedźmin 3 lepszy od gothica 3, gothic 2 lepszy od wiedźmina 3, możemy sobie to ustalić od razu. Prawdopodobnie gothic 1 większość uzna za lepszy od wiedźmina 1, aczkoliwek ja wiedźmina 1 bardzo lubiłem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Hanlan:
Ciężko to porównać bo te serię ze sobą bezpośrednio nie konkurowały. Gothic to po prostu znacznie starsze gry i przez to pewnie znacznie bardziej ograniczone technologicznie. Jeśliby brać pod uwagę tylko fabułę, postacie i zadania to wygrywa IMO wiedźmin.
Gothic miało za to IMO ciekawszy rozwój postaci bo faktycznie można było już od pierwszej części iść różnymi sciezkami które wyraźnie różniły się gameplayem.
@Hanlan: podziwiam masochistów którzy są w stanie grać teraz w Gothica I czy II, dla mnie mechanika jest tak tragicznie drewniana że wymiękam. Wolę tą grę zachować we wspomnieniach a grać w wieśka
@WykresFunkcji: Co? Przecież każdy kto ceni sobie klimat gry, stwierdzi że Wiesiek 1 jest najlepszy z całej trylogii. I sporo jest takich ludzi. Przecież większość uważa (i słusznie) Wiedźmina 2 za najgorszą część (A przynajmniej ludzie z jakimkolwiek gustem) Pierwszy wiesiek wgniata trójeczkę w podłogę pod kilkoma względami, które dla mnie akurat w takim rodzaju gry są kluczowe.
Sam fakt, że gra co ma 20 lat i kanciaste tekstury, jest tak samo sławna jak nie bardziej od światowego bestsellera AAA z 2015, powinna dać do myślenia jak słabe gry dziś wychodzą. I jak długo gracze czekali na dobrego RPGa (Wiedźmin 3). Przyznam, że grałem we Wiedźmina jedynkę, fabularnie w ogóle mnie nie porwał, bardzo dużo biegania, system walki tragedia. Dwójki nie grałem wcale a trójkę ukończyłem. Od czasów Gothica nic
@Czarendzer: Nie napisalem niczego co by przeczyło twierdzeniu, że wiedźmin 1 jest najlepszy z serii ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jedynie porównuje gothic 1 do wiedźmin 1. Swoją drogą, tak, również uważam, że 1 była bardzo dobra i miała najlepszy klimat.