Wpis z mikrobloga

Mireczki od #linux ostatnio mam za duzo czasu wiec zacząłem się bawić w oprogramowania na #android cholernie mnie zaciekawił motyw ROM'ów Rootowania i generalnie cały motyw mobilnego oprogramowania. Postawiłem niedawno #ubuntu na starym Nexusie 7 i działa jak marzenie, na poprzednim #xiaomi postawiłem #lineageos (niesamowicie mnie to jara bo wszystko zrobiłem w terminalu ( ))a na #oneplus znajomego Rom PixelExperience, jednak ciągle czuje niedosyt a nie wiem jakie są jeszcze jakieś ambitniejsze systemy do postawienia na mobilnym sprzęcie, po za oczywiście UbuntuTouch (bo to już umiem) Słyszałem jeszcze, że godny uwagi jest ArrowOS i DebianOS ale nie jestem pewien czy #debian da się zainstalować ot tak na telefonie/tablecie, jeszcze czytałem o PostMarketOS ale jego głównym przeznaczeniem jest ożywienie starych telefonów, a mi bardziej by zależało na własnie wykorzystaniu urządzenia jak najlepiej i spersonalizować go jak najbardziej. Jest jakaś lista tego typu Systemów/Rom'ów? Ew sami macie jakies godne polecenia? Z urządzeń pod moją reka aktualnei znajduje się OnePlus3t Nexus 7 2013 Redmi Note 5 Pro i Lenovo Tab M10 więc wydaje mi się, że jak na zwyłego zjadacza chleba jest wachlarz możliwości a chciałbym się jakos rozwinąc w tę strone ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tagi dla atencji #pytanie #kiciochpyta ! Dodam jeszcze, że dzięki root'owi odkryłem deepweb ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 4
@WR72: tobie to kod źródłowy+kompilator i debugowanie błędów + ich eradykacja
Pókiś taki wiracha-cwaniak póty działaj. Jak już dojdziesz do etapu lutowania PCB to cię każdy serwis przygarnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@WR72: Fajnie, że entuzjastycznie podchodzisz. Aż mi przypomniałeś jak swego czasu dzięki rootowi i edycji kilku systemowych plików przeszczepiłem baterie z K20 do Mix 2s. Świetna sprawa :D Szkoda, że Google to likwiduje i tego samego już nie da rady z Mi9 bez utraty wielu funkcjonalności.
Ciekawe co to za narkotyków szukałeś na cebuli ( ͡° ͜ʖ ͡°)