Wpis z mikrobloga

@Rydzu_: to że jakoś czarny zabił białego w RPA nie znaczy że.to.jest rasizm. Propaganda niestety zabrała ci samodzielne myślenie. Nie wszystko co czytasz to prawda, trzeba też weryfikować informacje.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Uuk_ ze słownika: prejudice, discrimination, or antagonism directed against a person or people on the basis of their membership of a particular racial or ethnic group, typically one that is a minority or marginalized. Ta odpowiedź była raczej spowodowana tym, że wielu czarnych ma takie podejście jak Pani Iga.
  • Odpowiedz
@Rydzu_: ja #!$%@? na #!$%@? ty się takim gównem przejmujesz? Robisz z jakiejsc tympej dzidy, który nikt by nawet pistoletem nie ruszył jakąś wyrocznie co do rasizmu. No fuck!
  • Odpowiedz
@Rydzu_: Widzisz bo teraz rasizm przez lewactwo nie jest już definiowany jako „niechęć/nienawiść/uprzedzenia” do kogoś o innym kolorze skory ale teraz rasizm to „niechęć/nienawiść/uprzedzenia” + rzekoma lub prawdziwa władza/przewaga liczebna ( ͡° ͜ʖ ͡°). #!$%@?.
  • Odpowiedz
@niochland

Czarni i biali popełniają tyle samo morderstw w USA a biali dwukrotnie częściej giną z rąk policji- a policjant ma większą szansę na śmierć przy zatrzymaniu czarnego niż białego.

W USA biedni czarni mają programy pomocy których nie mają biedni biali.
  • Odpowiedz
@Rydzu_: Spieszę z wyjaśnieniem, skąd te opinie, bo też gdzieś tam się spierałam w internecie. Otóż, jest grupa badaczy socjologów, którzy optowali za tym, że do tej pory funkcjonowała błędna definicja rasizmu, tj. że rasizm to pogląd, że któraś rasa jest lepsza niż inna i że można wartościować ludzi na podstawie rasy. Według nich rasizm to kombinacja uprzedzenia względem innych ras/innej rasy oraz należenie do rasy, która jest uprzywilejowana społecznie, prawnie,
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@bergamota a to nie jest robienie sobie pod górkę, niepotrzebne komplikowanie? zawsze myślałem, że rasizm to uprzedzenie do osób innego koloru skóry, no bo jeżeli nienawidzę kogoś czarnego ze względu na to, że ma lepiej w życiu to już nie jest spowodowane kolorem skóry, więc nie powinno być uznane za rasizm (chociaż zapewne by było)
  • Odpowiedz