Wpis z mikrobloga

Pierwsze w życiu 600ml osocza oddane dziś w Gdańsku. Trochę zamieszania przy rejestracji się narobiło - amator krwiodawstwa zemnie, ale nieskromnie stwierdzę, że ehh ahh trochę dumny z siebie jestem. Plusy mi niepotrzebne ( ͡° ͜ʖ ͡°), czuje się spełniony.
Mam szczerą nadzieję że komuś tam się to przyda, chociaż tyle dobrego z mojej choroby.
#krew #osocze #covid19 #koronawirus
merho - Pierwsze w życiu 600ml osocza oddane dziś w Gdańsku. Trochę zamieszania przy ...

źródło: comment_1603108042WEmxGzsjOQFt4ZL0ccam1e.jpg

Pobierz
  • 16
@Woody_90: chyba można uzyskać osocze z krwii pełnej, ta maszyna do której byłem podłączony pobierala krew, z tej krwii "wyciągała" osocze i potem wtłaczalam mi krew spowrotem i tak 3 razy. Igła gruba to fakt.
Szacun że oddajesz krew, pewnie też zacznę.
Całkiem dużo ludzi oddawało krew, aż trudno mi uwierzyć że przy takiej ilości krwiodawców jest takie zapotrzebowanie na krew. Nie zdawałem sobie do końca z tego sprawy, a osocze
@Jyska: jeśli jesteś ozdrowieńczem to musisz spełniać warunki, szczegolowo sa opisane na stronie. http://krew.gda.pl/osocze-ozdrowiencow-covid-19,295,pl.html
Generalnie musi minąć 28 dni od końca izolacji, albo 14 dni po drugim negatywnym przetestowaniu na obecność materialu generycznego wirusa.
Rejestracja przez telefon nie jest konieczna, na miejscu przechodzisz przez rejestrację tj weryfikację wstepną/ankieta i pomiar temperatury, potem w okienku przy rejestracji musisz wspomnieć że jesteś ozdrowiencem na pobranie osocza, ja zrobiłem to na samym początku i
@merho: dzięki za szczegolową odpowiedź. Dzisiaj miałem 2 test, raczej wynik będzie już negatywny. Czyli najwcześniej za 2 tygodnie oddam własne osocze.
Czy wiesz może czy normalnie będzie mi przysługiwać ekstra dzień wolny w pracbazie?( ͡° ͜ʖ ͡°)