Wpis z mikrobloga

Kurcze Mirki kończą mi się pomysły na tak błahy problem jak konfiguracja poczty klienta przez #thunderbird na windowsie.
Ma serwer #linuxplcom a obecnie cyberfolks. Wszystkie ustawienia identyczne jak na moim thunderbird tylko tyle że mam system operacyjny #linux i działa poprawnie. U niego przekroczono limit czasu na połączenie z serwerem s114linuxpl.com. Antywirus wyłączony. Zapory rzekomo nie ma. Gdzie szukać problemu? #webdev
edit. log jest punty po utworzeniu u niego plikudo zbioru danych.
  • 8
@lolen: Tak, jest z kropką. Przepisałem na szybko bez kropki jedynie na mirko.
@piotrek-net: Identyczne. Jasne, podłączam to od 5-6 lat i pierwszy raz mam taki problem. Tym bardziej, że nie znam tak dobrze windowsa. Jeszcze z tym IP, lub cache na routerze może wskazywać stare DNS serwera poczty?
@Kollo: jak adres serwera to s114.linuxpl.com to na pewno nie jest problem DNSów. Jednak obstawiam, że jest jakiś błąd w konfiguracji. Sam widziałeś konfigurację czy on mówi że jest tak samo? Może jeszcze kwestia szyfrowania hasła - opcja chyba przedostatnia po prawej albo ostatnia przy konfiguracji serwerów poczty przychodzącej i wychodzącej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kollo: ping servername jak dziala ping to znaczy ze dnsy itp masz ok wtedy zobacz telnet servername 587 i telnet servername 993 jak wpusci cie na oba porty to nie ma bata musi dzialac jak nie to cos masz na firewall-u