Wpis z mikrobloga

Na wiadomo jakim forum, użytkownicy przescigają się z cenami do jakich może spaść Mercator. Padają 580,520,a nawet 480 zł...spora zmiana w porównaniu do jeszcze paru dni wstecz, kiedy wypisywali 800, 900, a najczęściej 1000 zł i ZAZNACZAM: nic się nie zmieniło, gdyż wszystkie wpisy były już po info o 350 mln za Q3... Widać, że tam się czai gruby pieniądz.... Wogóle, co Wy o tym myślicie?

#gielda
  • 13
  • Odpowiedz
@Po_co_te_kwiaty: tylko, że po takich rajdach korekta pogłebiona jest nieunikniona. A możliwy zbudowany poziom wsparcia to jest dopiero lekko powyżej 400 zł. Można ryzykować wchodząc już teraz, ale nie ma gwarancji, że nie zjedzie niżej. A potem zawsze można kupić już na zbudowanym odbiciu wzrostowym.
  • Odpowiedz
@Po_co_te_kwiaty: Jeden dzień większych spadków(spadki na całym świecie) przy tendencji wzrostowej przez cały rok i odrazu wieszczenia że spadnie o 50% do końca roku obstawiam 800-1000zł zależy co pokażą w wynikach za 3/4q a później zobaczymy jak poradzą sobie bez covida
  • Odpowiedz
@Po_co_te_kwiaty: gdyby były to wyniki firmy w jakiejś branży nie podpadającej pod możliwą nagłą zapaść zbytu ze względu na koniec pandemii to już akcje powinny być po ok.900zł. Z drugiej strony firma ma tyle wolnej kasy (prawdopodobnie niedługo ok. miliarda w gotówce), że może wejść spokojnie w jakąś inną branżę.
  • Odpowiedz
@Po_co_te_kwiaty: Tylko mówię jaki jest poziom wsparcia z AT. Zakładanie, że dojdzie do tej ceny przy tak wygrzewanej spółce i tak dobrych wynikach finansowych nie jest zbyt błyskotliwe. Ja kupywałem po 17,5 w lutym, dlatego nie dziwcie się mi, że mam na to trochę chłodniejsze spojrzenie. Po prostu nie liczę, co jak poniektórzy na tym tagu i na forum bankiera, że wyciągną kolejne 100% od dzisiejszej ceny.
  • Odpowiedz
@Po_co_te_kwiaty: Sporo ludzi siedziało od 200-300 zł albo wcześniej i po prostu realizacja zysków. Mnie wyrzuciło na stop loss przy 630 (w godzinę zbitka z 680 do 590, więc pewnie nie tylko mnie).
Czaję się żeby wejść ponownie bo że urośnie to nie mam wątpliwości, pytanie tylko od jakiego poziomu się zacznie.
  • Odpowiedz